چگونه یک صندوقدار رستوران خوب استخدام کنیم؟

صندوقدار رستوران از افرادی است که مستقیما با مشتریان در ارتباط است از این رو در استخدام این افراد باید دقت بسیار زیادی بکار ببرید.

نیروهای کاری که به انجام فعالیت های یدی می پردازند باید به نحوی انتخاب شوند که از توانایی جسمی مناسب برخوردار باشند اما صندوقدار رستوران باید دارای توانایی و مهارت های متفاوتی باشد.

همانطور که تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی باید دارای ظریفت و کارایی مناسب باشد هنگام استخدام صندوقدار رستوران هم باید مهارت های فردی واجتماعی فرد مصاحبه شونده را به دقت بسنجید.

دراین نوشتار به برخی ویژگی های برجسته که لازم است هر صندوقدار رستوران از آن برخودار باشد اشاره می کنیم.

ویژگی های تاثیر گذار در انتخاب صندوقدار رستوران

  1. صداقت

صداقت و درستکاری یکی از ویژگی های بسیار مهم صندوقدار رستوران است که سبب می شود مدیران با خیال آسوده امور جاری مالی را به صندوقدار بسپارند و خودشان مشغول فعالیت های خود باشند.

سعی کنید هنگام استخدام صندوقدار رستوران از صداقت و درستکاری او اطمینان حاصل کنید.

  1. روابط عمومی قوی

ارتباطات مناسب از دیگر ویژگی های یکی صندوقدار رستوران است که باید نهایت سعی خود را بکار ببرید تا از روابط عمومی قوی و سلامت روان صندوقدار خود اطمینان حاصل کنید.

ممکن است مشتریان ناراضی شکایت خود را با صندوقدار رستوران مطرح کنند یا هنگام پرداخت وجه اشکالاتی پیش بیاید، یک صندوقدار توانمند باید بتواند آرامش خود را حفظ کند و به بهترین شکل ممکن با مشتریان ارتباط برقرار کند.

حفظ آرامش و برخورد مودبانه در هر شرایطی باید در راس کارهای یک صندوقدار قرار بگیرد.

  1. دانش بالا

یک صندوقدار رستوران باید از دانش و آگاهی بالایی برخوردار باشد و به امور مالی تسلط کافی داشته باشد.

آشنایی با نرم افزارهای حسابداری، توانایی محاسبه خوب و آگاهی از تمامی موارد مرتبط با آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هم شیوه استفاده مشخصی دارد و بهره برداری از آن ها به حداقلی از دانش نیازدارد.

  1. توانایی جسمی

صندوقدار رستوران کار یدی انجام نمی دهد اما باید از حداقل توانمندی جسمی که برای کارهایش به آن نیازدارد بهره مند باشد. در غیراین صورت ممکن است در انجام وظایف خود با مشکل مواجه شود.

البته باید دقت داشته باشید توانایی جسمی برای این موقعیت شغلی از اهمیت کمتری برخوردار است اما بازهم بایدسطح مناسب توانایی جسمی فرد را بسنجید.

  1. روحیه کار تیمی

شاید به نظر شما صندوقدار رستوران یک کار شخصی داشته باشد و نیاز به کار تیمی برای او در اولویت شرح وظایف نباشد.

اماحقیقت این است که کار رستوران یک کار کاملا تیمی و جمعی است همه کارکنان باید روحیه کار جمعی داشته باشند و در صورت نیاز به سایر همکاران خود کمک کنند در غیر این صورت ممکن است کل ساختار رستوران با مشکل مواجه شود.

هنگام استخدام تمامی کارکنان توانایی کارگروهی آن ها را بسنجید تا خدای نکرده با مشکل مواجه نشوید.

درصورتیکه کارکنان شما از مهارت های لازم برخوردار نبودند برگزاری دوره های آموزشی راهکار مناسبی خواهد بود.

نتیجه گیری

صندوقدار رستوران یک کار حساس و کلیدی در رستوران است به همین دلیل هنگام استخدام صندوقدار رستوران باید به اندازه خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی توجه کنید. انتخاب نادرست صندوقدار رستوران ممکن است هزینه های زیادی را به شما و رستوران وارد کند.

صندوق دار رستوران باید از مهارت های کافی برخوردار باشد، برای اینکه از این مهارت ها اطمینان حاصل کنید بد نیست چند ماهی صندوق دار جدید و عملکرد او را زیر نظر داشته باشید.

استخدام نیرو یک کار کاملا تخصصی است در صورتیکه دراین زمینه از مهارت های کافی برخوردار نیستید اشکالی ندارد از دیگران کمک بگیرید و یک مدیرمنابع انسانی استخدام کنید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *