بررسی دلایل کاهش انگیزه رستوران داری در جوانان

طی سال های اخیر انگیزه رستوران داری و شرکت در دوره های تخصصی این رشته در بین جوانان کاسته شده است و تنها تعداد معدودی از جوانان به سراغ رشته رستوران داری می روند.

انگیزه رستوران داری به دلایل مختلف در بین جوانان رو به کاهش است در این نوشتار تلاش می کنیم دلایل این امر و راه های مقابله با آن را به ساده ترین شکل ممکن تشریح کنیم. هزینه بالای تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی یکی از عوامل تاثیر گذار در این امر است در اینجا به تشریح سایر عوامل خواهیم پرداخت:

سختی کار رستوران داری

یکی از دلایلی که انگیزه رستوران داری رو به کاهش است سختی بسیار زیاد این حرفه است که سبب می شود بسیاری از جوانان برای انتخاب شغل به دنبال گزینه های ساده تر بروند.

طی تحقیقات اخیر در کشور سوئد ۲۰ درصد از متقاضیان این رشته کاسته شده است و این نشان دهنده کاهش اقبال و توجه به رستوران داری است.

بسیاری از افراد سختی کار را مانع انتخاب این رشته و کاهش انگیزه رستوران داری اعلام کرده اند.

در آمد پایین

در کنار سختی کار، درآمد پایین یکی دیگر از عواملی است که انگیزه رستوران داری را به میزان قابل توجهی کاسته است. ساعات کار طولانی، شیفت های طولانی مدت در شرایطی که حقوق مطلوبی در اختیار شاغلان این صنعت قرار نمی گیرد می تواند از مهمترین عواملی باشد که جوانان را از رستوران داری منصرف کرده و آن ها را به فکر سرمایه گذاری در رشته های دیگر که درآمد بهتر و سختی کمتری دارد می اندازد.

ریسک بالا

ورود به صنعت رستوران داری نیازمند ریسک پذیری بالاست چراکه رقابت در این عرصه بسیار زیاد است و کسانی که وارد این عرصه می شوند باید با چندین رقیب که سالهاست در این زمینه فعالیت می کنند و به موفقیت رسیده اند برای بدست آوردن سهم بازار وارد جنگ شوند.

در کنار تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هزینه های بسیار زیاد دیگری از جمله تامین حقوق کارکنان وجود دارد که ریسک کار را به میزان قابل توجهی بالا می برد.

درصورتیکه شما می خواهید در این عرصه موفق عمل کنید باید از دانش و آگاهی کافی برخوردار باشید و همچنین قدرت ریسک پذیری بالایی هم داشته باشید.

عدم شناخت کافی از رستوران داری

یکی دیگر از عواملی که انگیزه رستوران داری را به میزان قابل توجهی کاسته است عدم اطلاع رسانی مناسب در خصوص رستوران داری است.

این عدم آگاهی سبب می شود جوانان علاقه مند برای ورود به این عرصه دچار تردید شوند و تصور کنند موفقیت آن ها در رستوران داری غیر ممکن است.

این درحالیست که اگر با شناخت و علاقه وارد حرفه رستوران داری بشوند موفقیت دور از دسترس نخواهد بود.

یکی از عواملی که می تواند انگیزه رستوران داری را افزایش دهید تلاش در راستای آموزش و اطلاع رسانی در عرصه رستوران داری به شمار می رود.

نتیجه گیری

انگیزه رستوران داری به عوامل متعددی بستگی دارد، همانطور که خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی ممکن است به دلایل مختلف صورت پذیرد.

برای اینکه انگیزه رستوران داری و شرکت در این رشته را در بین جوانان افزایش دهیم پیش از هرکاری لازم است اطلاع رسانی در خصوص مزایا و معایب این رشته تحصیلی و ورود به این کسب و کار را برای علاقه مندان به بهترین شکل ممکن تشریح کنید.

رستوران داری یک حرفه دشوار و در عین حال شیرین و پردرآمد است، درصورتیکه به درستی وارد این عرصه شوید می توانید موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *