راه اندازی رستوران ارزان – رازهای دستیابی به قیمت پایین و کیفت بالا در رستوران

بسیاری جمع بین کیفیت بالا و قیمت مناسب را غیر ممکن می دانند، اما حقیقت این است که با رعایت نکات بودجه بندی می توانید یک رستوران ارزان و باکیفیت مناسب داشته باشید به این ترتیب مشتریان شما به میزان قابل توجهی افزایش یافته و از محل سود فروش بالا می توانید به ثروت خوبی دست یابید.

خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی باکیفیت می تواند یکی از راهکارهای کاهش هزینه های رستوران شما باشد.

دراین نوشتار شما را با راهکار های راه اندازی یک رستوران ارزان آشنا می کنیم.

روش های راه اندازی رستوران ارزان

برای راه اندازی رستوران ارزان مدیریت بودجه، دقت در منابع مصرفی و محاسبات دقیق مالی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

برای داشتن یک رستوران ارزان و در عین حال باکیفیت لازم است از هدر رفت سرمایه جلوگیری کنید برای این کار باید سعی کنید مواد اولیه مورد نیاز خود را به صورت زیاد خریداری کنید و به بهترین و بهداشتی ترین شکل ممکن آن ها را انبار کنید.

دراینجا به برخی از راه های کاهش هزینه های رستوران اشاره می کنیم.

پرس غذای کوچک تر

در صورتیکه حجم غذای شما به میزان معقولی کاسته شود می توانید ضمن حفظ کیفیت از قیمت غذا بکاهید، این روزها مردم سعی می کنند حجم غذای مصرفی خود را کاهش دهند تا رژیم غذایی خود را رعایت کنند شما می توانید با وعده ارائه غذای کم حجم و رژیمی ضمن داشتن یک رستوران ارزان غذاهای باکیفیت و کم حجم در اختیار مشتریان خود قرار دهید. این روش ارائه غذا مدیریت منابع و مصارف غذا را ساده می کند.

استفاده از فضای اشتراکی

شما می توانید رستوران خود را در یک فود کورت راه اندازی کنید فود کورت ها معمولا رستوران های کم هزینه ای هستند که به دلیل استفاده از فضای اشتراکی قادر خواهند بود به شما در قیمت گذاری بهتر منو در عین حفظ کیفیت غذا کمک کنند.

بسیاری از هزینه های رستوران در شیوه فوت کورت بین غرفه ها تقسیم می شود و به این ترتیب می توان از هزینه ها کاست.

کم کردن کارکنان

اگر از رستوران سلف سرویس استفاده کنید و سعی کنید تعداد نیروهای انسانی خود را به حداقل مورد نیاز کاهش دهید دست یابی به هدف رستوران ارزان بسیار ساده خواهد بود.

تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی در بسیار موارد هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کنند می توانید این هزینه ها را از محل بکارگیری نیروی انسانی کمتر جبران کنید.

استفاده از ظروف ارزان تر

در حال حاضر تجهیزات و ظروف ارزان قیمت که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند در بازار زیاد یافت می شوند شما می توانید با استفاده از این ظروف از هزینه های خود بکاهید و قیمت مواد غذایی را به میزان معقولی کاهش دهید.

ارائه دستور پخت های پرطرفدار و ارزان

شما در رستوران خود می توانید از غذاهای پرطرفدار که مواد اولیه ارزان قیمتی دارند استفاده کنید به این ترتیب قادر خواهید بود با کمترین هزینه بیشترین میزان رضایت مشتریان را جلب کنید و ضمن تحقق آرمان رستوران ارزان مشتریان خوشحال و راضی زیادی داشته باشید. در سراسر جهان نمونه های موفقی که با استفاده از دستورغذایی ارزان به توفیق زیادی دست یافته اند بسیار یافت می شود.

نتیجه گیری

دست یابی به هدف راه اندازی رستوران ارزان چندان هم غیر ممکن و دور از ذهن نیست به شرط آنکه تلاش کنید ضمن حفظ کیفیت تا حد ممکن از هزینه های خود بکاهید شاید لازم باشد هنگام خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی دقت بیشتری بکار ببرید.

مقاله کاربردی: ایده های پایه برای ارائه دستور غذایی پرفروش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *