آشنایی با انواع رستوران ها و تجهیزات رستوران

تصمیم گیری جهت سرمایه گذاری در امر رستوران داری نیازمند آگاهی از انواع رستوران است، خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هم تا حدود بسیار زیادی به نوع رستورانی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

در این گزارش شما را با انواع رستوران آشنا می کنیم تا بهتر بتوانید برای آینده رستوران خود تصمیم بگیرید.

در نخستین تقسیم بندی انواع رستوران، رستوران ها به چند بخش کلی تقسیم می شوند: رستوران معمولی، رستوران ویژه.

رستوران معمولی

رستوران های معمولی خود به سه بخش ویژه تقسیم می شوند. این گروه از انواع رستوران به سرمایه گذاری بیشتری نیاز داشته و معمولا تعداد راه اندازی رستوران های معمولی بیشتر از سایر انواع رستوران هاست.

رستوران سنتی

میزهای دو و چند نفره، فضای کافی برای استقرار مشتری و طراحی متناسب با فضای سنتی از الزامات راه اندازی رستوران سنتی به شمار می آید.

رستوران با میز سلف سرویس

رستوران با میزسلف سرویس یکی از انواع رستوران است که در سال های اخیر ابداع شده و طرفداران زیادی هم در سراسر جهان پیدا کرده است.

فضای پخت و آماده سازی غذا در رستوران سلف سرویس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در این نوع از رستوران باید فضای مناسبی جهت در معرض دید قراردادن غذاها در نظر گرفته شود تا متشریان باخیالی آسوده بتوانند هرآنچه که نیاز دارند را خودشان انتخاب کنند.

رستوران های ویژه

این بخش از انواع رستوران که به رستوران های لوکس هم مشهور هستند پرهزینه ترین رستوران ها به شمار می آیند که راه اندازی و نگهداری آن از هزینه بالایی برخوردار است.

تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی که برای رستوران های ویژه خریداری می شوند باید از بهترین و گران ترین تجهیزات انتخاب شوند در غیر این صورت نمی توانیم آن رستوران را در دسته رستوران های ویژه طبقه بندی کنیم.

گریل روم

در انواع رستوران می توان به گریل روم اشاره کرده که برای طرفداران غذاهای کبابی بسیار مناسب است. برخلاف تصور عموم غذاهای کبابی تنها در ایران پرطرفدار نیست بلکه در سراسرجهان غذاهای گریل شده طرفداران خاص خودش را دارد.

در گریل روم سالن مخصوصی در مقابل چشم مشتری در نظر گرفته می شود که غذاها در آنجا طبخ می شود تا مشتری به راحتی بتواند به کیفیت مواد اولیه و شیوه های طبخ سالم مواد غذایی نظارت داشته باشد.

فود کورت

چند سالی است که موج راه اندازی فود کرت در شهرهای مختلف ایران شکل گرفته است و فود کرتها از انواع رستوران پرطرفدار برای ایرانی ها به شمار می آیند.

فود کرت به یک سالن بسیار بزرگ که به غرفه های مختلف تقسیم می شود اطلاق می شود، هر غرفه برای خود غذا و دسر های خاص طبخ و ارائه می کند.

معمولا قیمت غذا در فود کورت مناسب تر از سایر رستوران هاست فضای پذیرایی این غرفه ها مشترک است و مشتریان باید وجه غذا را به صندوق هر غرفه واریز کرده و سپس در فضای اشتراکی به صرف غذا بپردازند.

این انواع رستوران برای مراکز تجاری و تفریحی که در آن حجم رفت و آمد افراد بسیار زیاد است مناسب است.

تریا

غذاهای ساده مثل فست فود و انواع بستنی و نوشیدنی درتریا سرو می شود این بخش از انواع رستوران اغلب به صورت ۲۴ ساعته باز هستند و بیشتر در هتل ها کاربرد دارند.

قیمت غذا در این بخش از رستوران ها مناسب تر است.

بوفه

غذاها و دسر های مختلف بر روی میزهای زیبا چیده می شود و مشتریان بوفه به هر میزان که دوست داشته باشند می توانند از غذاهای بوفه استفاده کنند.گارسن کمتر در این رستوران دیده می شود مگر برای سرو نوشابه.

انواع رستوران نیازمند تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی خاص خود هستند بنابراین پیش ازخرید تجهیزات باید در مورد نوع رستورانی که می خواهیم راه اندازی کنیم تصمیم بگیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *