نکاتی برای تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران

تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران یکی از مواردی است که در مراحل راه اندازی رستوران کمتر مورد توجه قرار می گیرد. این در صورتی است که تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران بدلیل اینکه یکی از امکانات رفاهی برای مشتریان رستوران محسوب می شود باید همواره در چک لیست تجهیزات رستوران ایتالیایی یا چک لیست تجهیزات فست فود قرار بگیرد!

صندلی غذا کودک چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای ما ایرانیان که از درباز سفره های غذایمان را بر روی زمین پهن می کردیم، صندلی غذای کودک یک محصول وارداتی است. این محصول وارداتی به دلیل آنکه ای آرامش را برای کودک و والدین در هنگام غذا خوردن به همراه می آورد به سرعت مورد توجه والدین کودکان قرار گرفته و امروزه مورد استفاده بسیاری از کودکان قرار می گیرد.

صندلی غذای کودک یک صندلی با پایه بلند است که در جلوی آن میز کوچکی نیز تعبیه شده است. به دلیل پایه  های بلندی که دارد سبب می شود که کودک در ارتفاعی متناسب با بقیه افراد حاضر در دور میز قرار بگیرد. این موضوع حس امنیت و آرامش را در زمان غذا خوردن برای کودک به همراه دارد. از طرف دیگر غذا دادن به کودک زمانی که در ارتفاعی متناسب با والدین است ، آسانتر خواهد بود.

صندلی های غذاخوری کودکان معمولا کمر بندی برای ایمن بودن کودک دارند. این امر سبب می شود که در زمان صرف غذا کودک جا به جا نشود . همچنین برای کودکانی که کم سن تر هستند این حس امنیت را فراهم میکند.

نکات تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران

برای تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

امنیت کودک:

در حین تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران ، امنیت را فراموش نکنید. زمانی که صحبت از کودکان به میان می آید ، امنیت همیشه حرف اول را میزند. بنابراین با خرید جنس های متفرقه که از امنیت و کیفیت برخوردار نیستند امنیت کودکان را از بین نبرید.

تعداد صندلی های غذاخوری کودک در رستوران:

چه تعداد صندلی باید برای رستوران خود تهیه کنید؟ البته این به فضای رستوران شما بستگی دارد. اما بهتر است با خرید تعداد کم صندلی کودک محبوبیت رستوران خود را کاهش ندهید. شاید بهتر باشد به ازای هر پنج میز رستوران خود یک صندلی کودک در نظر بگیرید.

جنس صندلی غذا خوری کودک:

انتخاب جنس برای صندلی کودک ، فاکتور های زیادی دارد. سبک بودن در عین حال محکم بودن از فاکتور های مهم تهیه صندلی غذا کودک برای رستوران می باشد. همچنین جنس انتخابی باید قابلیت پاکسازی را داشته باشد.

بهداشت صندلی غذای کودک

همیشه نگهداری از تجهیزات رستوران مهم تر از تهیه تجهیزات می باشد. در مورد صندلی کودک با توجه به اینکه کودکان بیشتر در معرض آلودگی ها در خطر هستند ، بهداشت باید بیشتر رعایت شود.

صندلی های کودک بیشتر از دیگر تجهیزات رستوران آلوده می شوند . پاکسازی و ضدعفونی کردن صندلی ها علاوه بر اینکه میکروب ها را از محیط رستوران پاکسازی می کند ، جنبه تبلیغاتی مثبتی هم برای رستوران شما خواهد داشت.

همه والدین به فرزندان خود اهمیت می دهند بنابراین هیچ مشتری ای وجود ندارد که راضی باشد فرزندش در محیطی آلوده غذا بخورد.

در صورتی که می خواهید رضایت مشتریان خود را کسب کنید، به تمیز بودن صندلی های غذا خوری کودک علاوه بر دیگر قسمت های رستوران اهمیت بدهید.

همچنین شاید بد نباشد که پیش بند های غذاخوری یکبار مصرفی نیز برای کودکان در نظر بگیرید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *