اهمیت نورپردازی رستوران| چگونه نورپردازی رستوران را بهبود ببخشیم؟

اهمیت نورپردازی رستوران از جمله مواردی است که گاهی مورد کم توجهی مدیران رستوران قرار می گیرد.

اهمیت نورپردازی رستوران تا جایی است که می تواند تجربه مشتری از رستوران را بهبود ببخشد یا سبب نارضایتی او از رستوران شما شود. در کنار تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی لازم است برای نورپردازی رستوران خود هم فکر کنید.

چگونه متوجه می شوید که نورپردازی رستوران شما مناسب است؟ تازه ترین فناوری ها برای کمک به نورپردازی رستوران کدام ها هستند؟برای یادگیری بیشتر این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

انواع اصلی روشنایی رستوران کدام است؟

برای اینکه اهمیت نورپردازی رستوران را بیشتر درک کنید لازم است با انواع روشنایی های موجود در رستوران ها آشنا شوید.

به طور کلی سه نوع نورپردازی وجود دارد: محیط، کار و گوشه ها. هر کدام از این انواع نور اهداف خاصی را دنبال می کنند و از طریق قطعات مختلف مخصوص روشنایی تامین می شوند در ادامه هر کدام را بیشتر برای شما معرفی می کنیم.

نورپردازی محیطی

اهمیت نورپردازی رستوران در نورپردازی محیطی کاملا آشکار است. نورپردازی محیطی منبع اصلی تامین نور در محیط به ویژه سالن رستوران است که می تواند از روش های مختلفی مثل نور طبیعی و چراغ های تزئینی تامین شود.

نورپردازی محیطی به مشتریان این امکان را می دهد که راحت تر محیط اطراف خود را ببینند و به راحتی حرکت کنند.

نور پردازی محیط کار

از دیگر نور هایی که در مشخص کردن اهمیت نورپردازی رستوران تاثیر گذار است، نورپردازی محیط کار است که فعالیت کارکنان رستوران  و طبخ غذا را ساده تر می کند.این نور معمولا از طریق چراغ های فلورسنت تامین شده و گاهی در بالای تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی برای استفاده از دستگاه چراغ های کوچک نصب می شود.

نور پردازی زاویه ای یا گوشه ها

اهمیت نور پردازی رستوران در نورپردازی گوشه هابه حدی است که می تواند به افزایش فضای رستوران شما کمک کند و رستوران شما را بزرگتر جلوه دهد.

این نورپردازی می تواند به روشن کردن نقاط کانونی رستوران شما کمک کند.

استفاده از نورهای رنگی و نورهایی که برای روشن کردن آثار هنری مورد استفاده قرار می گیرد در این نوع نورپرداز مرسوم است.

گاهی دو نوع نورپردازی در رستوران وجود دارد، نورپردازی روز با کمک نورهای موجود در محیط به ویژه نورپردازی فضای باز رستوران با نورپردازی شب  و زمانی که در محیط نور کمتری وجود دارد متفاوت است.

چطور نورپردازی بر نوع رستوران شما تاثیر گذار است؟

سطوح مختلفی از نورپردازی را می توان بر اساس نوع رستوران انتخاب کرد.

در اینجا به انواع نورپردازی و کاربرد های آن ها اشاره می کنیم

روشنایی کم

روشنایی کم برای محیط های رمانتیک و آرامش بخش بسیار سودمند است.اهمیت نورپردازی رستوران در رستوران های رسمی بسیار زیاد است، در این رستوران ها اغلب از روشنایی کم استفاده می شود.

روشنای زیاد(درخشان)

روشنایی زیاد مشتریان شما را بیدار و هوشیار نگه می دارد. اهمیت نور پردازی رستوران جهت هوشیار نگه داشتن مشتریان بسیار زیاد است.

این نورپردازی برای رستوران های دوستدار خانواده، فست فود و مکان های پرانرژی بسیار مفید است.

برای این نوع نورپردازی می توان از پنجره های بزرگ و نورهای موجود در طبیعت استفاده کرد.

نورپردازی برای روزهای خاص

اهمیت نورپردازی رستوران تاجایی است که برای روزهای خاص نورپردازی ویژه در نظر گرفته می شود. مثلا در جشن سال نو و یا شب هالوین شیوه نورپردازی رستوران بسیار متفاوت خواهد بود.

بنابراین در کنار تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی لازم است به اهمیت نورپردازی رستوران هم توجه ویژه ای داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *