برنامه ریزی برای افتتاح رستوران را چگونه انجام دهیم

هر سازمان برای موفقیت نیاز به رعایت برخی قوانین و نکات دارد، برنامه ریزی برای افتتاح رستوران می تواند موفقیت کار شمارا تضمین کند.

پیش از هر گونه برنامه ریزی برای افتتاح رستوران لازم است از یک سری اصول مطلع شوید. همانطور که خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی اصولی دارد برنامه ریزی برای ساعت های کاری هفته، مرخصی و اضافه کاری کارکنان هم اصول و قواعد خود را دارد که در برنامه ریزی رستوران باید رعایت شود.

کارکنان شما چه کسانی هستند؟

کارکنان شما به رده های مختلفی تقسیم می شوند که باید در برنامه ریزی برای افتتاح رستوران این نکته را در نظر بگیرید.

کارکنان نو پا که معمولا بر اساس جدول مشخص حقوق می گیرند کسانی هستند که تازه کار هستند و رتبه کاری پایین تری نسبت به بقیه دارند باربرها مشهورترین افرادی هستند که در این رتبه قرار دارند.

دستمزد این افراد متفاوت است و بسته به قوانین کشورها متفاوت محاسبه می شود، برنامه ریزی برای افتتاح رستوران در این زمینه بیشتر به سایر رستوران ها و اتحادیه رجوع می کند.

دقت کنید کارکنان آشپزخانه، آشپزها و سرآشپز حقوق ساعتی متناسب با عملکرد خود را دریافت کنند.

چطور می توان یک برنامه هفتگی منحصر به فرد برای کارکنان خود تنظیم کرد؟

رعایت عدالت در پرداخت کارکنان در برنامه ریزی برای افتتاح رستوران یک اصل حیاتی است. عدالت به معنی پرداخت یکسان نیست بلکه هر فردباید بر مبنای خدماتی که ارائه می کند و رضایت مشتریان حقوق دریافت کند.

برنامه ریزی رستوران به این معنی است که هر فرد برمبنای توانایی خود حقوق دریافت کند.

اهمیت زمان در برنامه ریزی برای افتتاح رستوران

زمان در برنامه ریزی رستوران یک عنصر با ارزش است. یک رستوران به دلیل ارائه سرویس های خاص صبح ها شلوغ است، یک رستوران ظهرها طرفداران بیشتری دارد و خدمات یک رستوران هم شب ها با اقبال بیشتری مواجه است برمبنای زمان طلایی رستوران باید برنامه ریزی کنید.

کارکنان باید با یک برنامه ریزی رستوران مناسب در ساعات طلایی بهترین و بیشترین خدمات را به مشتریان ارائه کنند وهر آنچه که مشتری لازم دارد در اختیارش قرار بگیرد.

تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی در این راستا تاثیر گذار خواهند بود.

یکی از بهترین راه ها برای برنامه ریزی برای افتتاح رستوران این است که ساعت شیفت افراد را تغییر دهید کارکنان باید در ساعت های مختلف شیفت دهند که بار کاری بر دوش چند نفر سنگینی نکند و عده ای دیگر کمتر کار کنند، در این خصوص باید بسیار دقیق باشید تا به کسی ظلم نشود.

البته در برنامه ریزی رستوران باید اطمینان حاصل کنید هر شخص در مورد کاری که انجام می دهد آموزش لازم را دیده باشد و برکارش مسلط باشد.

برنامه ریزی مناسب برای افراد

در برنامه ریزی برای افتتاح رستوران باید اطمینان حاصل کنید که افراد متخصص کافی برای انجام کارهای مختلف در اختیار دارید و کارها بر روی روال انجام خواهد شد.

زمان خدمت رسانی به مشتری باید در سطح مناسب باشد نه خیلی کند که مشتری از انتظار کلافه و خسته شود و نه خیلی سریع که مشتری متوجه کاری که برای او کرده اید نشود و احساس کند که می خواهید سریعتر رستوران را ترک کند.

برنامه ریزی مناسب برای مشتریان و کارکنان از وظایف شخصی است که مسئولیت برنامه ریزی برای افتتاح رستوران را بر عهده دارد و معمولا مالک رستوران یا مدیر رستوران خواهد بود.

برای موفقیت بهتر رستوران باید عده ای از کارکنان را در حالت On Call قرار دهید تا درصورت شلوغی رستوران و نیاز به کارکنان بیشتر در دسترس باشند.

برنامه ریزی رستوران در کنار تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است تلاش کنید بهترین برنامه ریزی برای افتتاح رستوران را داشته باشید تا بتوانید موفق تر عمل کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *