بررسی اصول ایمنی مواد غذایی – راهنمای جامع ایمنی غذا در رستوران

درکنار کیفیت غذا و سرویس دهی مناسب ایمنی مواد غذایی یکی از مهمترین اموری است که اعتبار رستوران شما به آن گرده خورده و حیات کسب و کار شما به آن وابسته است.

اگر تجهیزات فست فود یا تجهیزات رستوران ایتالیایی عالی ای داشته باشید و بهترین سرآشپزها در آشپزخانه رستوران شما غذا طبخ کنند اما ایمنی مواد غذایی را رعایت نکنید قطعا بی کار خواهید شد.

هیچ چیز به اندازه مسمومیت غذایی ناشی از صرف غذا در یک رستوران نمی تواند ناراحت کننده باشد و قطعا مشتریان ناراضی می توانند با یک شکایت کار رستوران شما را به تعطیلی بکشنانند.

در این گزارش راهنمای جامع ایمنی مواد غذایی رستوران را به شما ارائه می کنیم.

اجتناب از فاجعه مسمومیت غذایی

عدم ایمنی مواد غذایی به فاجعه مسمومیت غذایی منجر می شود که علاوه براینکه ممکن است زندگی مشتریان رابه خطر بیندازد قطعا پایان عمر زندگی کاری شما هم خواهد بود.

اگرچه بوده اند رستوران هایی که چنین بحران هایی را پشت سر گذاشته اند اما کمتر به جایگاه و اعتبار سابق خود بازگشته اند.

بنابراین اگر حتی یک مورد شکایت از مسمومیت غذایی چه به صورت حضوری یا آنلاین به شما گزارش شد سریعا آن را جدی بگیرید و تا مشخص شدن دقیق دلایل آن متوقف نشوید.

نکات مهم برای دوری از فاجعه مسمومیت غذایی

برای اینکه با بحران مسمومیت غذایی مواجه نشوید لازم است نکات زیر را به دقت دنبال کنید:

تفکیک محل شستشوی مواد غذایی

سبزیجات و گوشت باید در محل های جداگانه شسته شوند یکی از اصول اولیه ایمنی مواد غذایی که باید در هر رستورانی رعایت شود.

گوشت، تخم مرغ و مواد اولیه غذاهای دریایی اغلب حاوی باکتری هایی هستند که در صورت انتقال به مشتریان ممکن است موجب بیماری شوند.

بنابراین محل شستشوی این مواد غذایی باید کاملا جدا از سبزیجات باشد تا ایمنی مواد غذایی حفظ شود.

سینک مخصوص شستشوی گوشت دائما باید ضدعفونی و استریل شود. چاقو و تجهیزاتی هم که با گوشت خام در ارتباط هستند دائما باید پاکسازی و ضد عفونی شوند.

دوری از واکنش آلرژیک

مصرف مواد غذایی آلرژی زا برای کسانی که به این مواد آلرژی دارند بسیار خطرناک است و ممکن است به مرگ منجر شود. از این رو یکی از نکات مهم در ایمنی مواد غذایی شناخت مواد غذایی آلرژی زا و دقت در استفاده از آن است.

مصرف شیر، ماهی، سویا، آجیل ، بادام زمینی، تخم مرغ، صدف و گندم می تواند برای برخی افراد آلرژی زا باشد. غذاهایی که حاوی این مواد غذایی هستند باید نشانه گذاری شده و در مورد مواد اولیه آن ها به مشتریان اطلاع رسانی شود به این ترتیب می توان از ایمنی مواد غذایی اطمینان حاصل کرد.

شناسایی منطقه حرارتی

برای حفظ ایمنی مواد غذایی باید مناطق خطرناک آشپزخانه که اغلب دمایی بالاتر از ۴۱ تا۱۳۵ درجه فارنهایت دارند شناسایی و علامت گذاری شوند.

همچنین به کارکنان در خصوص نکات ایمنی و شناسایی اصول ایمنی مواد غذایی آموزش های لازم داده شود.

پاکسازی محیط آشپزخانه در ایمنی مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین همانطور که برای خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هزینه می کنید باید برای پاکسازی، ضدعفونی و نظافت آشپزخانه و محیط رستوران هم سرمایه گذاری کنید.

ایمنی مواد غذایی برای ادامه حیات کسب و کار شما یک امر ضروری است. بنابراین در کنار تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی باید از کارشناسان ایمنی مواد غذایی کمک بگیرید.کارکنان یک رستوران باید کارآمد و آشنا به اصول ایمنی مواد غذایی باشند.

مقاله کاربردی: نحوه نوشتن منو رستوران مناسب| تجهیزات رستوران ایتالیایی

چطور برای بازرسی اداره بهداشت آماده شویم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *