راهنمای خرید روغن سرخ کردنی و استفاده درست از آن

غذاهای سرخ کردنی را می توان در بسیاری از رستوران ها یافت، انتخاب درست روغن سرخ کردنی در کنار تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی می تواند به کاهش هزینه های رستوران کمک کند.

از تهیه بوقلمون روز شکر گزاری تا سیب زمینی سرخ کرده غذاهای زیادی را می توان در سرخ کن رستوران طبخ کرد، مهم انتخاب تجهیزات  و روغن مناسب است تا غذای خوب و با کیفیتی تهیه کنید.

در این گزارش شما را با نحوه انتخاب روغن مناسب، نحوه پاکسازی روغن سرخ کردنی و هر آنچه لازم است در این خصوص بدانید آشنا می کنیم.

بهترین روغن سرخ کردنی کدام است؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند روغن بادام زمینی بهترین روغن برای سرخ کن رستوران و طبخ غذاهایی است که سرخ کردن نیاز دارند. روغن کلزا دومین گزینه ایست که می توانید برای سرخ کردن غذا استفاده کنید.

روغن کانولا به دلیل چربی کمتر برای گوشت های آماده شده و خوابانیده شده در مواد بسیار مناسب است. روغن بادام زمینی در بسیاری از موارد برای افرادی که آلرژی دارند خطر ناک است از این رو کمتر مورد استفاده صنعتی قرار می گیرد.

اگر هنوز شک دارید چه روغنی برای سرخ کن رستوران شما مناسب است به دو عامل دود و طعم توجه کنید.

نقطه دود روغن سرخ کردنی چیست؟

نقطه دود روغن سرخ کردنی زمانی است که روغن به اوج حرارت خود رسیده و شروع به دود کردن می کند در این زمان روغن از دمای مناسب خود خارج شده و بیش از حد داغ شده است.

طعم روغن مخصوص سرخ کردن در این زمان از حالت طبیعی خارج شده و خاصیت خود را هم از دست داده می تواند برای بدن انسان مضر باشد.

روغن بادام زمینی و کانولا برای استفاده از سرخ کن های صنعتی که حرارت بالایی دارند مناسب هستند.

روغن بادام زمینی تا ۴۵۰ درجه فارنهایت و روغن کانولا تا ۴۰۰ درجه فارنهایت حرارت را بدون از دست دادن طعم و کیفیت تحمل می کند.

روغن سرخ کردنی در دمای بالاتر خواهد سوخت و دود می کند بنابراین لازم است حرارت روغن را پایین تر از این مقدار نگه دارید تا طعم و ارزش غذایی مواد حفظ شوند.

چطور طعم روغن سرخ کردنی در مزه غذاها تاثیر می گذارد؟

از آنجا که روغن سرخ کردنی مدتی نسبتا طولانی مواد غذایی را در خود نگه داشته و طبخ می کند طعم خود را به مواد غذایی منتقل می کند، هرچه بو و طعم روغن مخصوص سرخ کردن بیشتر باشد سریعتر و بیشتر در غذا نفوذ خواهد کرد.

طعم روغن کانولا می تواند به غذاهای سرخ کردنی کیفیت بهتری را منتقل کند. البته کیفیت تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هم نقش مهمی در طعم غذا دارند.

سایر روغن های سرخ کردنی که طعمی خنثی دارند هم گزینه مناسبی برای سرخ کردن مواد غذایی در رستوران خواهند بود.

چطور روغن سرخ کردنی کمترین تاثیر را در طعم غذا داشته باشد؟

درصورتی که در انتخاب روغن سرخ کردنی دقت کنید، تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی را به دقت پاکسازی و ضد عفونی کنید و به تاریخ مصرف روغن سرخ کردنی دقت کنید روغن کمترین تاثیر را در طعم غذا خواهد داشت و مواد غذایی کیفیت و طعم اولیه خود را حفظ خواهند کرد.

زمانی که روغن سرخ کردنی شما در دمای مناسب باشد، دود و طعم نامناسب از خود منتشر نکند و تغییر رنگ ندهد می توانید امیدوار باشید روغن سرخ کردنی شما در وضعیت مناسبی قرار داشته و می توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید، درغیر این صورت نسبت به تغییر آن اقدام کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *