گزارش سود و زیان رستوران چیست؟

گزارش سود و زیان رستوران یا صورت سود و زیان همانطور که از نامش پیداست گزارش سود و زیان رستوران در یک بازده زمانی مشخص است.

اگرچه بسیاری از مدیران رستوران ها می دانند که برای موفقیت درکارشان باید از گزارش سود و زیان رستوران سردر بیاورند اما به دلیل چالش برانگیزبودن این گزارش برای درک آن تلاش زیادی نمی کنند.

خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی خارج از بودجه بندی رستوران که از عدم درک گزارش سود و زیان رستوران ناشی می شود ممکن است حیات کسب و کار شما رابا چالش مواجه کند.

مشخصات گزارش سود و زیان رستوران

گزارش سود و زیان رستوران می تواند به صورت هفتگی، ماهانه و یا سالیانه تهیه شود.

با مشاهده گزارش  می توانید آنچه به سودآوری رستوران کمک می کند و آنچه رستوران را زیان ده می کند شناسایی کنید و جهت سیاست گذاری های خرد و کلان رستوران بکارببرید.

هرگونه تغییری که نیاز باشد با مشاهده گزارش سود و زیان شرکت به راحتی شناسایی شده و می توان نسبت به تغییرآن در سریعترین زمان ممکن اقدام کرد.

بخش های اصلی گزارش سود و زیان رستوران

گزارش سود و زیان رستوران معمولا شامل موارد زیر است:

بخش اول شامل درآمد های رستوران است

بخش دوم هزینه های رستوران شمارا به تصویر می کشد.

بخش سوم یا نهایی هزینه های عملیاتی شامل هزینه بیمه و هزینه های اشتغال را به تصویر می کشد.به این ترتیب می توانید درآمد ها و هزینه های خود را به ساده ترین شکل ممکن نمایش دهید و مابه التفاوت آن ها را مشخص کنید.

گزارش سود و زیان رستوران باید به صورت ویژه و جداگانه برای رستوران شما تهیه شده باشد و بتوانید به راحتی هر آنچه که به آن نیاز دارید را استخراج کنید.

هرچه گزارش سود و زیان دقیق تر باشد درک حساب ها را ساده تر کرده و تصمیم گیری های دقیق تری را می توان انجام داد.

درآمد

درآمد شما حاصل از فروش محصول نهایی که در رستوران ها همان غذاست به مشتریان حاصل می شود.

در گزارش سود و زیان رستوران درآمد شما باید به تفکیک درج شده باشد.

منابع درآمد باید به تفکیک در گزارش سود و زیان رستوران ذکر شده باشد.

هزینه ها

هزینه رستوران هر گونه هزینه ای که جهت خدمت رسانی به مشتریان صورت می گیردرا شامل می شود.هزینه تهیه مواد اولیه، هزینه های جاری رستوران و هزینه های عملیاتی رستوران سه هزینه اصلی رستوران را تشکیل می دهند.

حقوقی که به کارکنان می پردازید در گزارش سود و زیان رستوران به عنوان هزینه جاری محاسبه می شود.

به یاد داشته باشید گزارش  باید منعکس کننده هرآنچه مربوط به کسب و کار شماست باشد. از هزینه ای که بابت خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی پرداخته اید تا در آمد هایی که به دست آورده اید باید ذکر شوند.

نتیجه گیری

مدیریت رستوران باید مهارت های مختلف تخصصی و مالی را کسب کند. درک گزارش سود وزیان رستوران و برنامه ریزی براساس آن از جمله وظایف مدیر یک رستوران است.

تهیه گزارش سود و زیان معمولا به عهده مدیر مالی و حسابدار رستوران است این اطلاعات در اختیار مدیر رستوران قرار می گیرد تا با کمک آن بتواند به تدوین سیاست ها و استراتژی های رستوران بپردازد.

اگر گزارش سود و زیان رستوران صحیح نباشد و یا مدیر قادر به استفاده صحیح از اطلاعات آن نباشد قطعا استراتژی های مالی رستوران با چالش های خطرناکی مواجه می شود که می تواند رستوران را ورشکسته کند.

مقاله کاربردی: قیمت تجهیزات فست فود تابع چه عواملی است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *