اجاق صنعتی مناسب برای رستوران ایتالیایی کدام است؟

اگرسری به یک فست فود بزنید و سپس به یک رستوران ایتالیایی که در تهیه پاستا متخصص است بروید متوجه می شوید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی بسیار متفاوت هستند. اجاق صنعتی و سایر تجهیزات پخت و پز در رستوران های مختلف با کارکردهای گوناگون، بسیار متفاوت هستند.

تجهیزات فست فود و اجاق گاز صنعتی متناسب آن فرورسور است، تجهیزات رستوران ایتالیالی و اجاق صنعتی متناسب آن به ایستگاه سووت نیاز دارد.

اجاق صنعتی در مرکزیت رستوران شما قرار دارد و بسته به منوی غذایی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

هر نوع از مواد غذایی به اجاق گاز صنعتی خاص خود که متناسب با کارکرد شما باشد نیاز خواهد داشت. قطعا کارکرداجاق صنعتی در یک رستوران ایتالیایی و یک فست فود بسیار متفاوت خواهند بود.

انواع اجاق صنعتی :

  • اجاق گاز صنعتی ویژه طبخ – پخت سریع، ایده آل برای غذاهایی که در ظرف پخت سرو می شوند، مانند لازانیا یا سایر غذاهای دریایی
  • اجاق ترکیبی – کوره های کنسروی را با یک بخار پز ترکیب می کند که می تواند مقادیر زیادی از سبزیجات را در کسری از زمان جوشانده و بپزد.
  • اجاق تسمه نقاله – یک تسمه نقاله مواد غذایی را به سمت اجاق هدایت می کند، و از آن برای پخت پیتزا یا ساندویچ های داغ استفاده می کنند.
  • اجاق پیتزا – یک اجاق بزرگ که دمای بالا را جهت طبخ غذا بکار می برد.

نه تنها می توانید از آن جهت طبخ پیتزا استفاده کنید، همچنین می توانید هر چیزی دیگری را که می توان در یک اجاق پیتزا پخت در این اجاق صنعتی بپزید، از جمله طرف های بزرگ گوشت گاو یا ظرف های بزرگ دسررا در این اجاق قرار دهید تا غذا ها بپزد.

سایر اجاق های صنعتی و تجهیزات پخت و پز تجاری

  • اجاق صنعتی جهت طبخ جوجه یا غذاهای باربیکیو- این دستگاه جهت ذوب کردن پنیر و طبخ ساندویچ هم قابل استفاده است.
  • اجاق صنعتی گریل- این اجاق جهت گریل مواد غذایی مختلف مثل گوجه استفاده می شود.

هر دو این  اجاق های تجاری جهت طبخ گوشت، مرغ و همبرگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این دسته از اجاق صنعتی هم به عنوان تجهیزات فست فود و هم تجهیزات رستوران ایتالیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • Fryer/Fryolator همه چیز از سیب زمینی سرخ کرده گرفته تا دسر های گرم را می تواند بپزد حتی دسر سختی مثل چیز کیک در این اجاق صنعتی قابل طبخ است.

آنچه باید از آن دوری کنید

اجاق های تجاری الکترونیک- این اجاق ها حرارت خود را از طریق انرژی الکتریکی تامین می کنند که هم هزینه های شما را بالا می برد و هم پخت یکنواختی ندارد بهتر است از اجاق صنعتی گازی یا حتی چوبی استفاده کنید.

اجاق صنعتی تخصصی- اجاق صنعتی مخصوص پیتزا برای طبخ پیتزا بسیار مناسب است اما برای طبخ سایر غذاهای منو کاربرد چندانی نخواهد داشت، بنابراین خرید آن چندان مقرون به صرفه نخواهد بود.

به این ترتیب ناچار خواهید بود دو اجاق صنعتی بخرید که هزینه های شما را دو برابر می کند. برخی از اجاق های تجاری ۴ تا۵ برابر اجاق صنعتی معمولی قیمت دارند.

پیش از آنکه پول خود را دور بریزید باز هم به منو خود مراجعه کنید اگر تنها قرار است پیتزا بپزید این فر گزینه خوبی است در غیر این صورت ضرر می کنید.

همیشه از خود بپرسید می توانید چیز ارزان تری که نیاز من را برطرف کنم بخرم؟

اجاق گاز صنعتی یکی از مهمترین تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی به شمار می آید که هنگام خرید آن باید صرفه اقتصادی و کارایی را در نظر بگیرید.

تجهیزات رستوران ایتالیایی در ایران چگونه اند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *