همه چیز در باره برنامه ریزی و تجهیز آشپزخانه رستوران

یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها هنگام راه اندازی رستوران تجهیز آشپزخانه رستوران است. بخش مهمی از تجهیز آشپزخانه فرآیند خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی است.

اغلب مواقع فضای آشپزخانه محدود است و تجیز آشپزخانه رستوران باید با رعایت نکات مختلف و برنامه ریزی دقیق صورت پذیرد.

در این گزارش شما را با همه نکاتی که هنگام برنامه ریزی و تجهیز آشپزخانه رستوران باید رعایت کنید آشنا می کنیم.

اهمیت نقش آشپزخانه رستوران

آشپزخانه رستوران قلب رستوران شماست، جایی که منو غذا در آن متولد می شود. همچنین جایی است که همه ظروف کثیف از آنجا سردر می آورند، مواد اولیه غذا ذخیره می شوند و تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی استقرار می یابند.

برخلاف خانه شما که محل استقرار اعضای خانواده است، آشپزخانه رستوران جایی است که ده ها نفر با فرهنگ ها و عادات مختلف در آن زندگی می کنند. تجهیز آشپزخانه رستوران در شکل دهی فرهنگ آشپزخانه و در نهایت فرهنگ رستوران شما بسیار موثر است.

تجهیز آشپزخانه رستوران یعنی جادهی همه چیز و قرار دادن آن ها سر جای خود.

تجهیز آشپزخانه رستوران به ساماندهی آشپزخانه، نظم بخشی آن و در نهایت صرفه جویی زمان می انجامد، این کار برای حفظ حیات رستوران شما ضروری است.

تفاوت های کوره های صنعتی و اهمیت محدوده استقرار آن ها

کوره های صنعتی یا تنورهای آشپزخانه برای رستوران های بزرگ و صنعتی طراحی شده که از جمله گران ترین تجهیزات رستوران هستند، محل استقرار آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، انتخاب محل استقرار آن ها هنگام تجهیز آشپزخانه رستوران از اولویت های شما خواهد بود.

نوع غذاهای منو تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی که باید خریداری کنید را مشخص خواهد کرد.

به عنوان مثال اگر منو شما پر از غذاهایی است که در باربیکیو تهیه می شود شما جهت تجهیز آشپزخانه رستوران به یک کوره بسیار بزرگ نیاز خواهید داشت.

نکته دیگری که هنگام تجهیز آشپزخانه رستوران و خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی باید به آن توجه کنید تهیه سیستم تهویه مطبوع متناسب است که شامل هود و تجهیزات ایمنی آتش نشانی می شود.

خرید تجهیزات آشپزخانه یا اجاره تجهیزات

بسیاری از تجهیزات آشپزخانه باید خریداری شوند اما برخی از آن ها را هم می توان اجاره کرد تا به صرفه جویی در هزینه ها کمک کند. انتخاب صحیح هر کدام از این موارد در تجهیز آشپزخانه رستوران از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فر، اجاق گاز و تنور بهترین گزینه برای خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هستند.

هزینه های آشپزخانه خود را پایین بیاورید

تجهیزآشپزخانه رستوران فقط برای تامین جایی برای طبخ غذا نیست بلکه راهکاری جهت پایین آوردن هزینه های آشپزخانه هم هست.

اگر تجهیزآشپزخانه رستوران به درستی انجام بگیرد به کاهش زباله ها و فساد مواد اولیه غذایی کمک قابل توجهی خواهد کرد.

اصول صرفه جویی و قوانین استفاده از مواد غذایی به تمامی کارکنان به ویژه کارکنان آشپزخانه باید آموزش داده شود.

آشپزخانه رستوران خود را پاکیزه نگه دارید

هیچ چیز به اندازه مسمومیت غذایی مشتریان نمی تواند شهرت و اعتبار یک رستوران را ویران کند، هنگام تجهیز آشپزخانه رستوران باید همه چیز برای پاکیزه نگهداشت فضای آشپزخانه را در نظر بگیرید.

آشپزخانه قلب رستوران است و بدون تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی مناسب طبخ غذای مناسب غیر ممکن به نظر می رسد ، هنگام تجهیز آشپزخانه رستوران باید توجه داشته باشید یک کار کاملا علمی و حساس را انجام می دهید پس سعی کنید نهایت دقت و مهارت خود را بکار ببرید.

چطور سینک آشپزخانه رستوران را به بهترین شکل تمیز کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *