برای سرآشپز شدن چه مهارت هایی لازم است؟

با وجودی که سرآشپز شدن برای هرکسی که به غذا عشق می ورزد می تواند یک علاقه باشد اما باید بدانید کارساده ای نیست. سرآشپز شدن یک تخصص و حرفه است که یادگیری آن نیاز به آموزش، مهارت و تمرین دارد.یک سر آشپز باید از اصول مدیریت آگاه باشد و دورهای کارآموزی را پشت سر بگذارد.

اگرچه استفاده از تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی خو ب می تواند کیفیت کار یک سرآشپز را ارتقا دهد اما باید این نکته را به یاد داشته باشید که برای تبدیل شدن به یک سرآشپز حرفه ای باید مهارت های لازم را بیاموزید.

دراین گزارش شما را با تمام مهارت هایی که برای سر آشپز شدن لازم است آشنا می کنیم.

آموزش سرآشپز

هر رستورانی که به سرآشپز نیاز دارد به تخصص ها و مهارت های خاصی فکر می کند که با اصول آن رستوران هماهنگ باشد. هر سرآشپزی باید آموزش های لازم و دوره های مرتبط را گذرانده باشد.

صرف نظر از اینکه این آموزش ها حاصل شرکت در کلاس یا تجربه کار در رستوران های درجه یک باشد داشتن مهارت های مورد نیاز سر آشپز حیاتی است.

مدیریت کسب و کار

از سرآشپز ها انتظار می رود در کنار آموزش آشپزی با مهارت های مدیریت کسب و کار هم آشنا باشند گذراندن یک دوره حرفه ای در مدرسه های کسب و کار برای یک سر آشپز می تواند بسیار مفید باشد.

یک سرآشپز باید با بودجه بندی،تهیه منابع، مدیریت کارکنان و شیوه واگذاری مسئولیت ها آشنا باشد.

دوره های مهارت آموزی

یک سرآشپز باید در دوره های مهارت آموزی کوتاه مدت که معمولا در روزهای پایان هفته برگزار می شود شرکت کند تا سطح مهارت ها و توانایی خود را ارتقا دهد.

دریافت مدارک و گواهینامه های شرکت در دوره های مهارت آموزی می تواند ضمن افزایش توانمندی های یک سرآشپز رزومه کاری او را هم به شکل قابل ملاحظه ای ارتقا دهد و شانس استخدام او در رستوران های حرفه ای را بالا ببرد.

در دوره های مهارت آموزی بعضا شیوه کار با تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هم آموزش داده می شود تا سرآشپز بتواند با بالاترین راندمان از تجهیزات جدید استفاده کند.

کارآموزی

بسیاری اوقات سرآشپز تشخیص می دهد به جای کار و دریافت حقوق از یک رستوران کوچک در رستوران های بزرگ بین المللی کارآموزی کند تا ضمن ارتقای توانمندی های خود رزومه اش را هم پربار کند.

اینکار به ویژه در بین سر آشپزهای جوان و تازه کار بسیار مرسوم است.

در کارآموزی زیر نظر یک سرآشپز بین الملل و استاد برجسته بسیاری از مهارت ها که در کلاس های درس آموخته نمی شود را می توان آموخت.

مدرسه آشپزی

درحالی که شرکت در مدرسه آشپزی برای همه سرآشپز ها ضروری نیست اما بسیاری مدارک و رتبه سرآشپزی خود را از مدرسه های آشپزی دریافت می کنند.

شرکت در مدرسه آشپزی می تواند یک تجربه مفید باشداین مدرسه ها برنامه های آشپزی دو تا چهارساله ارائه می دهند که می تواند با اعطای مجوز همراه باشد.فارغ التحصیلی از یک مدرسه آشپزی معتبر برای یک سر آشپز یک امتیاز مثبت تلقی می شود که می تواند در یافتن شغل بهتر  و ارتقای رزومه کاری او تاثیر گذارباشد به شرط آنکه تمام تلاش خود را برای فراگیری مهارت های لازم بکارببرد.

بنابراین برای موفقیت یک رستوران خرید تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی کافی نیست بلکه باید سر آشپزی را استخدام کنید که مهارت کافی در استفاده آن ها را داشته باشد و با تسلط بر اصول طبخ غذا بهترین منو را تنظیم کرده و با اصول مدیریتی مناسب آشپزخانه خود را رهبری کند.

 

مقاله کاربردی: همه چیز درباره مدیریت رستوران

قیمت تجهیزات فست فود تابع چه عواملی است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *