چگونه یک افتتاحیه رستوران حرفه ای داشته باشیم؟

برای اینکه یک افتتاحیه رستوران موفق داشته باشید پیشنهاد می کنیم یک افتتاحیه آزمایشی برگزار کنید تا خودتان و کارکنان آمادگی لازم را بدست آورید. قطعا از قبل تجهیزات فست فود یا تجهیزات رستوران ایتالیایی مورد نیاز خودتان راخریداری کرده اید افتتاحیه آزمایشی کمک می کند آن ها را تست کنید و از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.

پیش از افتتاحیه رستوران لازم است مشخص کنید چه تعداد مهمان در روز افتتاحیه خواهید داشت و قصد دارید از آن ها به چه نحو پذیرایی کنید.

در این گزارش با مدیران رستوران های  Aussie و Fox، از لنکسترو رستوران  PA صحبت کرده ایم تا دستور العمل های افتتاحیه رستوران را پیدا کنیم. در ادامه شما را با یافته های خود همراه خواهیم کرد.

۱- در مورد منو افتتاحیه رستوران تحقیق و نظر سنجی کنید

استراتژی افتتاحیه رستوران در هر مجموعه ای متفاوت است اما بهتر است از چند هفته قبل غذاهای منوی افتتاحیه را سرو و تست کنید این امر در مورد تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی هم صادق است. Aussie و Fox دو هفته پیش از افتتاحیه منو غذایی خود را سرو کرده و آن را آزمودند.

ارسال دستی و ایمیلی دعوت نامه ها بعد از تست منو آغاز خواهد شد تا مطمئن شویم مشکلی پیش نمی آید.

بهتر است غذاهای نمادین که بیانگر روح و ماموریت رستوران شماست را در افتتاحیه رستوران سرو کنید.

Aussie دقیقا به این منظور و از آنجا که رسالت خود را ترکیب غذاهای سنتی و مدرن قرار داده غذاهایی مثل ماهی قزل آلا دودی، برگرهای نیشکر هویج و کوکتل هایی مانند سیدنی طلوع آفتاب را در افتتاحیه خود سرو کرد.

۲- مهمانان خود را انتخاب کنید

انتخاب مهمانان در افتتاحیه رستوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همچنان که در انتخاب تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی وسواس به خرج می دهید در انتخاب مهمانان افتتاحیه هم باید حساس باشید.

شاید وسوسه شوید درهای خود را به روی عموم باز کنید اما این انتخاب صحیحی نیست دعوت از افراد برجسته، شناخته شده و اقوام و آشنایان از اولویت برخوردار است.

دعوت از یک جمع افراد متخصص و منتقد هم بسیار بااهمیت است و می تواند در بهبود عملکرد آتی شما تاثیر گذار باشد، نظر کارشناسان و حتی تایید و تشویق آن ها همیشه ارزشمند خواهد بود.

Aussie حدود ۷۰ تا۱۰۰ مهمان را در افتتاحیه رستوران خود میزبانی کرد.

۳- خود را به مردم محل معرفی کنید

مهم است که در روز افتتاحیه رستوران خود را به مردم محل معرفی کنید.ملاقات با بازرگانان محلی ، بوتیک داران، فروشندگان و گردشگران در باز گشایی رستوران می تواند تاثیر گذار باشد.

حتی می توانید پیش از افتتاحیه رسمی مدتی رستوران خود را باز کنید و به صورت آزمایشی و پیش از افتتاحیه رسمی از مردم،بازرگانان و اشخاص برجسته محله خود میزبانی کنید، این تمرین خوبی هم برای روز افتتاحیه اصلی خواهد بود که می تواند در موفقیت افتتاحیه رستوران تاثیر گذار باشد.

PA پیش از افتتاحیه رسمی در چند فستیوال محلی حاضر شدو به ارائه سرویس به شرکت کنندگان فستیوال پرداخت به این ترتیب مردم محلی پیش از راه اندازی رستوران با خدمات آن و کیفیت غذاها آشنا شدند.

آیا شما راه بهتری برای نمایش منو خود پیش از مراسم افتتاحیه رستوران می شناسید؟

افتتاح یک رستوران از اهمیت بالایی برخوردار است، همانقدر که در انتخاب تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی دقت می کنند باید در برگزاری درست افتتاحیه رستوران هم دقت به خرج دهید بخش عمده ای از موفقیت آینده شما به این بستگی دارد که خودتان را چطور به دیگران معرفی می کنید.

 

مقاله کاربردی: قیمت تجهیزات فست فود تابع چه عواملی است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *