برای کاهش هزینه های آشپزخانه صنعتی چه تدابیری می توان اندیشید؟

بر طبق یکی از تحقیقاتی که در شورای دفاع از منابع طبیعی آمریکا انجام شده، ۳۰ تا ۴۰ درصد کل مواد غذایی به هدر می رود که سالانه هزینه ای بالغ با ۱۶۵ میلیون دلار بر مردم و دولت تحمیل می کند. اما برای کاهش هزینه های آشپزخانه صنعتی چه تدابیری می توان اندیشید؟

این هزینه ها ممکن است به رستوران شما هم آسیب وارد کند و مجبور شوید به جای تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی سرمایه خود را صرف تهیه مواد غذایی از دست رفته بکنید.

با استفاده از چند روش کوتاه مثل منوی غذایی هوشمندانه و تغییر در برخی دستورهای غذا می توانید به شکل چشم گیری هزینه های ناشی از هدر رفت غذای خود را کاهش دهید.

چگونگی کنترل هزینه های غذا

استفاده درست از تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی می تواند در کاهش هزینه های آشپزخانه صنعتی شما تاثیر گذار باشد.

کاهش هزینه های مواد غذایی از پیگیری صحیح مواد غذایی که به رستوران شما وارد می شوند شروع می شود.

بسیاری رستوران ها مواد غذایی را به صورت فله خریداری می کنند، شما می توانید پیش از خراب شدن، از تمامی موجودی مواد غذایی خود استفاده کنید.

استفاده از مواد غذایی به شکل موثر

اگر مشتریان نمی توانند یک پرس غذا را به شکل کامل مصرف کنند این به آن مفهوم است که شما در انتخاب خود اشتباه کرده اید و لازم است در این خصوص تژدید نظر کنید، به این ترتیب می توانید از هدر رفت سرمایه جلوگیری کنید.

تغییر مقیاس ها یکی از مرسوم ترین شیوه ها برای کاهش هزینه های آشپزخانه صنعتی و دور ریخت مواد غذایی به شمار می آید.

از مزایای ویژه روزانه خود استفاده کنید

غذای روز یا غذای ویژه یکی ازامکانات خوب برای کاهش دور ریز مواد غذایی است به نحوی غذاهای روز خود را انتخاب کنید که مواد غذایی فله که زمان انقضای آن ها نزدیک است را پوشش دهند.

شما حتی می توانید کارکنان خودتان را به نحوی مدیریت کنید که غذای خاصی را به مشتریان پیشنهاد کنند، به این ترتیب از دور ریز مواد غذایی خود پیشگیری خواهید کرد و بر درآمدهایتان خواهید افزود.

تهیه تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی با کیفیت مناسب هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کند اما با رعایت برخی از اصول ساده می توانید در هزینه ها صرفه جویی کند.

کارکنانتان را با خود همراه کنید

مهم است کارکنانتان در خصوص قیمت غذاها و راه های کاهش قیمت غذاها آگاه باشند.

در فرآیند تهیه غذا ممکن است زباله های بسیاری تولید شود که بسیاری از آن ها قابل استفاده خواهد بود به شرط آنکه اهمیت این امر را برای کارکنان خود مشخص کرده باشید.

 کاهش ضایعات غذا و ابتکار سرآشپز

بسیاری از مواد غذایی که ضایعات به شمار می آیند هنوز قابل استفاده هستند، سرآشپز ها با تغییرات منوی غذایی و ترکیب و نوآوری در مواد غذایی می توانند ضایعات را به میزان قابل توجهی کاهش داده و هزینه تهیه غذا را به میزان قابل قبولی کاهش دهند.

مذاکره با تامین کنندگان، خرید محلی و ارائه اندازه متناسب می توانید به راحتی از هزینه های غذا در رستوران خود بکاهید.

نتیجه گیری

کاهش ضایعات و مواد غذایی دور ریختنی نه تنها به حفظ محیط زیست کمک می کند، در کاهش هزینه های غذا و رستوران تاثیر بسیار زیادی دارد به این ترتیب می توانید ضمن کاهش هزینه های آشپزخانه صنعتی به موفقیت راه اندازی رستوران خود کمک کنید.

سالانه با وجود مواد غذایی کافی در جهان بسیاری افراد به مواد غذایی کافی دسترسی نداشته و گرسنه سر به بالین می نهند، مسئولیت اجتماعی رستوران هاست که تمام تلاش خود را برای کاهش دور ریز غذا بکار ببرند.

مقاله مرتبط: تجهیزات رستوران ایتالیایی در ایران چگونه اند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *