لوازم فست فود به چه کار می آید؟

لوازم فست فود بسیار متنوع است ، تجهیزات فست فود و ابزار آلات خاص خود را می طلبد. در این گزارش به شما می آموزیم که لوازم فست فود خود را از چه طریق تهیه کنید و چگونه به کار شما خواهد آمد.

برخی براین تصور اند تجهیزات فست فود تنها شامل ابزار آشپزخانه های صنعتی می شود درحالیکه بسیاری ابزار ساده و کاربردی هم برای آشپزخانه یک فست فود ضروری است و کار را برای شما ساده می کند.

موارد کاربرد لوازم فست فود

لوازم فست فود حکم دستیار سرآشپز را دارد و در کیفیت کار او بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

اگر لوازم فست فود ارزان و کاربردی در اختیار سرآشپز خود بگذارید قطعا کار برای او ساده تر و جذاب تر خواهد شد.

آنچه همه مواد غذایی شما را بهترین کیفیت قطعه قطعه کند یکی از لوازم فست فود مورد نیاز هر رستوران است.

برخی از لوازم فست فود ساده

ابزار برش

یک ساتور، چاقوی مناسب و حتی قیچی برش آشپزخانه برخی از لوازم فست فود هستند که می تواند کار را برای شما بسیار ساده کند.

اگرچه برخی مواد غذایی شسته و برش شده به صورت عمده به آشپزخانه شما وارد می شوند و آن ها را به صورت آماده سازی شده خواهید خرید، بااین وجود در بسیاری مواقع لازم است مواد غذایی را خودتان آماده سازی کنید.

رنده

یک رنده خوب یکی از لوازم فست فود مورد علاقه سرآشپزهاست چراکه می تواند به آنها این امکان را بدهد که مواد اولیه مورد نیاز خود را به بهترین شکل دلخواه خود آماده سازی کنند.

البته ممکن است یک سرآشپز علاقه ای نداشته باشد برخی از مواد غذایی او زیاد خرد شود و یا کار بارنده را زمان بر تشخیص دهد این یک انتخاب کاملا شخصی است که سرآشپز در مورد آن تصمیم می گیرد.

ابزار نگهداری گوشت

گیره،انبر، کفکیر، قاشق و… هریک به نحوی می تواند گوشت را نگهدارد. لازم است پیش از هراقدامی فکر کنید و ببینید کدام یک برای تجهیزات فست فود شما بیشتر کاربرد دارد.

قطعا گوشت و فرآورده های آن در آشپزخانه فست فود شما کاربرد زیادی خواهد داشت بنابراین ابزاری که آن را برش داده و نگهداری کند بسیار مفید خواهد بود.

دماسنج

در آشپزخانه های صنعتی دماسنج یک لوازم فست فود بسیار مهم است، دمای روغن نباید از سطح مشخصی بالا رود حتی بهترین روغن های سرخ کردنی هم اگر بیش از دمای تعیین شده خود باشند به سلامت مشتریان شما زیان خواهند رساند.

دماسنج برای سنجش دمای مواد غذایی مختلف مورد استفاده قرار خواهند گرفت، یکی از آن ها به عنوان لوازم فست فود مورد نیاز خواهد بود.

قاشق اندازه گیری

اندازه گیری حجم مواد غذایی یا همان پیمانه یکی از لوازم فست فود مورد نیاز است.

اندازه گیری مواد غذایی یکی از مهمترین اصول برای دستیابی به طعم دلخواه غذاست. بسیاری از سرآشپزها به حدی از تخصص رسیده اند که چشمی حجم مواد را تشخیص می دهند اما برای بیشتر افراد اندازه گیری یک اصل اولیه طبخ غذا به شمار می رود.

لوازم فست فود یکی از ابزار مورد نیاز کار هر سرآشپز ماهری است و در صورتی که آگاهانه و منطبق با نیاز او انتخاب شود می تواند در کنار تجهیزات فست فود به موفقیت کار سرآشپز کمک کند.

فراموش نکنید در کسب و کار رستوران داری جزئیات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند سبب تمایز شما از ساز رقبا باشد بنابر این در کنار تهیه تجهیزات فست فود به انتخاب لوازم فست فود هم نظارت کنید و سعی کنید بهترین و کاربردی ترین ها را انتخاب کنید.

 

مقاله مرتبط: تجهیزات فست فود جدید | آشنایی با تجهیزات فست فود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *