چطور سینک آشپزخانه رستوران را به بهترین شکل تمیز کنیم؟

نظافت سینک آشپزخانه رستوران می تواند از شیوع میکروب و آلودگی در رستوران پیشگیری کند.اگرچه تجهیزات فست فود و تجهیزات متعدد شستشوی ظروف یا همان ماشین های غول پیکر ظرفشویی صنعتی در بسیاری موارد وظیفه پاکسازی ظروف آشپزخانه رستوران را به عهده دارند با این وجود سینک آشپزخانه هنوز کاربرد های متعددی دارد.

سینک آشپزخانه رستوران می تواند یکی از آلوده ترین فضاهای رستوران باشد بنابراین باید به صورت مستمر در چک لیست نظافت رستوران باشد.

موارد استفاده سینک آشپزخانه رستوران

سینک آشپزخانه رستوران تنها برای شست و شوی ظروف مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه موارد استفاده متعدد و متنوعی دارد، به عنوان مثال برخی از مواد اولیه به ویژه سبزیجات و میوه ها که در غذا و دسرهای مختلف به کار برده می شود اغلب در سینک آشپزخانه شسته و ضد عفونی می شوند.

همچنین ظروفی که در فرآیند طبخ غذا باید باره ها و بارها پاکسازی شوند در سینک آشپزخانه رستوران شسته می شوند. کارکنان آشپزخانه در طول روز بارها باید دست خود را ضد عفونی کنند که اغلب این کار در سینک آشپزخانه رستوران انجام می گیرد.

بنابراین کاملا آشکار است در صورتی که نظافت سینک آشپزخانه رستوران به خوبی رعایت نشود ممکن است آلودگی به بخش های مختلف رستوران و حتی غذا ها سرایت کرده و مشتریان شما را بیمار کند.

روش های نظافت سینک آشپزخانه رستوران

سینک آشپزخانه صنعتی در اثر شستشوی ظروف و استفاده از مواد پاک کننده برای نظافت ظروف ضد عفونی و پاکسازی نمی شود در حالی که بسیاری تصور می کنند باشستشوی ظروف سینک هم تمیز می شود.

با کمک از بین بردن محیط مناسب رشد باکتری ها می توان به پاکیزگی سینک آشپزخانه رستوران امیدوار بود.

محلول حاوی جوش شیرین و آب صابون یا مایع ظرفشویی می تواند برای پاکسازی سینک آشپزخانه صنعتی بسیار مفید باشد.

بهترین زمان شستشوی سینک آشپزخانه رستوران

شب هنگام که قصد تعطیل کردن رستوران را دارید و آخرین مشتریان شما در حال ترک رستوران هستند بهترین زمان برای نظافت سینک آشپزخانه رستوران است.

پس از شستشوی همه ظروف و مواد غذایی که معمولا در سینک شسته می شوند با کمک جوش شیرین که کمی زبر است و بدون آسیب رساندن به تجهیزات رستوران می تواند سینک را پاکسازی کند سینک را بشویید پس از آن مقداری آب صابون یا مایع ظرفشویی را روی اسفنجی که برای شستشوی سینک اختصاص داده شده و به وسیله آن چیز دیگری شسته نمی شود بریزید و برای هر ناحیه ۲۰ ثانیه فرصت بگذارید تاتمام سینک را به دقت بشویید و سپس آب کشی نمایید.

برخی سینک ها در صورتی که خشک نشوند جای آب را بر روی خود نگه می دارند بنابراین بهتر است پس از شستشو سینک آشپزخانه را خشک کنید تا درخشان شود. بهتراست کارکنان در هنگام نظافت سینک از دستکش استفاده کنند.

این کار بهتر است به صورت روزانه انجام شود.به این تریتیب سینک آشپزخانه رستوران شما پاکیزه می شود و می توان اطمینان حاصل کرد که باکتری ها نمی توانند در این محیط تمیز رشد کنند به این ترتیب می توانید با خیال راحت  ظروف را در این سینک قرار دهید.

نتیجه گیری

در کسب و کار رستوران داری نباید هیچ کاری را دست کم گرفت و یا کم اهمیت جلوه داد، به ویژه امر نظافت و رعایت پاکیزگی یکی از امور حیاتی کسب و کار شماست.

نظافت سینک آشپزخانه رستوران یکی از موارد بسیار مهمی است که باید به صورت روزانه مورد توجه قرار گیرد و به آن نظارت شود.

حتما شخصی که مسئول نظافت سینک آشپزخانه رستوران است را مشخص کنید و بر حسن انجام کار او نظارت کنید.

 

مقاله مرتبط: ۷ گام برای تمیز کردن یک فر صنعتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *