چک لیست تجهیزات فست فود شامل چه مواردی می شود؟

چگونه چک لیست تجهیزات فست فود تهیه کنیم؟

در تهیه چک لیست تجهیزات فست فود مواردی مثل تنوع غذا، انواع غذاهایی که قرار است طبخ شود، ظرفیت و سرعت تولید غذا، نوع عملیات و خدماتی که ارائه می کند و موقعیتی که غذا تهیه می شود تاثیر گذار است.
هنگامی که قصد راه اندازی یک رستوران فست فود حرفه ای را دارید ، برای تهیه چک لیست تجهیزات فست فود را دارید باید موارد زیر را رعایت کنید و به نکاتی که در این گزارش اشاره شده توجه کنید.

ظرفیت تجهیزات فست فود

در ماشین آلات سنگین تهیه غذا و تنظیم چک لیست تجهیزات فست فود ظرفیت تجهیزات بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
ابعاد، اندازه و ظرفیت تجهیزات فست فود یکی از ملاک های مهم در تصمیم گیری خواهد بود.
فضای آشپزخانه و تعداد میهمانانی که هر روز از آن ها پذیرایی می کنید هم در تهیه تجهیزات فست فود بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

توانایی کادر رستوران

برخلاف تصور عموم کار در رستوران و استفاده از تجهیزات سنگین رستوران بسیار دشوار بوده و نیازمند مهارت و تخصص بسیار است هنگام تهیه چک لیست تجهیزات فست فود باید تخصص و توانایی کادر خود را هم در نظر داشته باشید.
در صورتی که افراد متخصصی که مهارت استفاده ازتجهیزات سنگین را داشته باشند در اختیار ندارید نباید اقدام به سفارش و خرید تجهیزات رستوران سنگین کنید.
تجهیزات و کارکنان رستوران باید مکمل کار یدیگر باشند، درصورتی که در انتخاب تجهیزات دقت لازم را به کار نبرید موفق نخواهید بود.

قابلیت نمایش تجهیزات فست فود

چک لیست تجهیزات فست فود باید با قابلیت نمایش تهیه شود. مشتریان دوست دارند مراحل تهیه غذا را مشاهده کنند، بنابراین تلاش کنید تجهیزاتی را خریداری کنید که قابلیت نمایش برای مشتریان را داشته باشند تا بتوانید آن ها را در معرض دید عموم قرار دهید.
دراختیار داشتن تجهیزات مدرن در قابلیت نمایش تجهیزات فست فود تاثیر بسیار زیادی دارند.

قابلیت جابه جایی تجهیزات فست فود

چک لیست تجهیزات فست فود باید با قابلیت جابه جایی مشخص شوند، چراکه بسیاری از رستوران ها در فضاهای اجاره ای راه اندازی می شوند و باید بتوان در صورت نیاز تجهیزات را جابه جا کرد.
همچنین چک لیست تجهیزات فست فود با قابلیت جابه جایی در نظافت فضای آشپزخانه و رستوران بسیار تاثیر گذار است.
درصورتی که تجهیزات قابلیت جابه جایی داشته باشند نظافت آن ها به ویژه تمیزکردن فضاهایی از آن ها که کمتر در دسترس هستند ساده تر خواهد بود.

فضای ارگونومیک تجهیزات فست فود

تهیه چک لیست تجهیزات فست فود باید با فضای ارگونومیک هماهنگی داشته باشد به این ترتیب راندمان کاری کارکنان شما و درنتیجه رضایت مشتری به میزان بالایی افزایش خواهد یافت.
تحقیقات نشان داده فضای ارگونومیک می تواند در سلامت کارکنان و هزینه های احتمالی آینده هم تاثیر گذار باشند بنابراین پیش از تهیه چک لیست تجهیزات فست فود در خصوص فضای ارگونومیک تجهیزات فست فود تحقیق و بررسی به عمل آورید تا انتخاب مناسب و عاقلانه ای داشته باشید.

بهره وری انرژی تجهیزات فست فود

هنگام تهیه چک لیست تجهیزات فست فود به میزان انرژی مصرفی آن ها توجه کنید. اگر بتوانید تجهیزاتی را انتخاب کنید که با طبیعت سازگار بوده و انرژی کمتری مصرف کنند، ضمن اینکه به محیط زیست کمک خواهید کرد در میزان هزینه های خود به ویژه پرداخت قبوض صرفه جویی قابل توجهی خواهید داشت.
معمولا تجهیزات آشپزخانه صنعتی که با طبیعت سازگار بوده و انرژی کمتری مصرف می کنند گران تر از سایر تجهیزات هستند که در دراز مدت با صرفه جویی که در مصرف انرژی خواهند داشت هزینه بیشتری که پرداخت کرده اید را جبران خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *