افتتاح رستوران ایتالیایی | چگونه رستوران ایتالیایی تاسیس کنیم؟

برای افتتاح رستوران ایتالیایی به چیزی بیش از یک آشپز خانه تجهیزات رستوران ایتالیایی نیاز داریم، هر چند صفحه های موسیقی ایتالیایی به ویژه ساخته های موسیقی دان معروف بیلی جول همیشه کارساز است!

هر گاه سخن از غذا به میان می آید ایتالیا ابر قدرت غذا و غول تجهیزات رستوران ایتالیایی است. غذاهای ایتالیایی مورد علاقه تعداد زیادی از مردم جهان است و رستوران های ایتالیایی درسراسر جهان از توکیو تا تورنتو یافت می شوند. طعم غذاهای ایتالیایی با ذائقه ایرانی هاهم خیلی جور است.

افتتاح رستوران ایتالیایی مانند هر کار دیگری به تحقیق و آماده سازی نیازمند است.درصورت موفقیت می توانید سزار امپراتوری کوچک خود باشید.

ابتدا محل رستوران خود را انتخاب کنید، سپس به مطالعه بازار بپردازید و ببینید چند رستوران ایتالیایی در آن محدوده مشغول کار هستند؟

آیا مکان انتخابی شما محل جدیدی برای افتتاح رستوران ایتالیایی است؟ تجهیزات رستوران ایتالیایی در آن محدوده تا چه میزان در دسترس است؟

اگر رقابت شدید باشد شاید بهتر ببینید محل رستوران خود را به مکان دیگری منتقل کنید.

با صاحب یک رستوران ایتالیای در محلی دور از رستوران خود مشورت کنید

یک رستوران دار رقیب قطعا به شما پیشنهاد های زیادی نمی کند اما اگر بداند رستوران شما با محل کسب و کار او فاصله دارد شاید راهکارهای خوبی در اختیارتان بگذارد.

از مشاور خود درباره نحوه افتتاح رستوران ایتالیایی ، خرید تجهیزات رستوران ایتالیایی و مدیریت رستوران سوال کنید.

در مورد فرانشیز مطالعه کنید

آیا رستوران ایتالیای معروفی مشابه رستوران شما در محدوده جغرافیایی تان وجود دارد؟

شاید استفاده از یک نام تجاری مشهور برای شما مناسب باشد به شرط آنکه هزینه های بالای آن را بپردازید. در خصوص هزینه- فایده این روش مطالعه و تحقیق کنید.

درخصوص غذاهای ایتالیایی که ارائه می کنید تصمیم گیری کنید

پیش از افتتاح رستوران ایتالیایی تصمیم گیری کنید. آیا شما تنها غذاهای ایتالیایی فست فود ارائه می کنید؟ آیا شما رستورانی با منوی متنوع از غذاهای ایتالیایی شامل پیتزا، پاستا، استیک، غذاهای دریایی و دستر افتتاح می کنید؟ این تصمیم گیری از آنجایی لازم است که تجهیزات رستوران ایتالیایی برای هر کدام از این موارد متفاوت خواهد بود.

یک تم برای رستوران ایتالیایی خود انتخاب کنید و رستوران خود را طراحی کنید

منو ها را تهیه کنید و قیمت ها را تعیین کنید.

یک طرح بازاریابی برای جلب نظر مشتریان و جلب توجه رسانه ها انتخاب کنید.

دریافت مجوز و تنظیم یک قرارداد بیمه مناسب برای تاسیس رستوران ایتالیایی ضروری است.

خرید تجهیزات رستوران ایتالیایی

تجهیزات رستوران ایتالیایی را خریداری کنید. تجهیزات رستوران ایتالیایی در کیفیت غذای رستوران بسیار تاثیر گذار است. درحال حاضر تجهیزات مختلفی در کشور موجود است که از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند.

برای اینکه یک انتخاب مناسب داشته باشید قبل از هر تصمیمی مطالعه کرده و از مشورت صاحبان فن بهره ببرید.

تامین کنندگان مواد اولیه و سایر منابع ضروری رستوران را شناسایی کنید.

یک سیستم حسابداری مناسب انتخاب، خریداری و راه اندازی کنید.

انتخاب سرآشپز رستوران ایتالیایی

انتخاب سرآشپز در رستوران ایتالیایی بسیار حیاتی است. آشپزی که انتخاب می کنید می تواند رستوران ایتالیایی شماراموفق کرده یا باعث شکست آن شود.

دربسیاری موارد دیده شده یک سرآشپز عالی با کمک تجهیزات رستوران ایتالیایی مناسب توانسته فروش رستوران را به شکل چشمگیری افزایش دهد، درحالی که یک سرآشپز متوسط در بهترین مکان جغرافیای و با در اختیار داشتن بهترین تجهیزات ممکن است فروش رستوران را کاهش داده و حتی منجر به ورشکستگی یک رستوران شود.

 

مرحله نهایی انتخاب کارکنان رستوران است.کارکنان رستوران ایتالیایی باید با فرهنگ رستوران آشنا بوده و شیوه برخورد صحیح با مشتری را بدانند.

برخورد کارکنان با مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل لازم است در انتخاب کارکنان نهایت دقت را بکار ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *