۷ گام برای تمیز کردن یک فر صنعتی

فر صنعتی اغلب در آشپزخانه رستوران ها برای ساعت ها کار می کند،در آن ها بارها باز و بسته می شود و داخل آن ها با روغن، گریس و مواد غذایی مختلف آلوده می شود که می تواند ورق های فلزی آن را از بین ببرد.

فر صنعتی در تجهیزات فست فود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در نظافت و پاکیزگی آن باید نهایت سعی خود را بکار بریم.

هر روز پیش از آنکه فر صنعتی را روشن کنید باید از نظافت آن اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت ممکن است بوی نامطبوعی از خود منتشر کند و سلامت مشتریان را به خطر بیندازد.تمیز کردن فرصنعتی عمر مفید آن را افزایش می دهد.

گام های پاکیزه سازی فرصنعتی عبارت اند از:

گام نخست

احتیاط کنید فر صنعتی بسیار داغ است، پیش از کربنه شدن مواد غذایی باقی مانده در فرصنعتی و نیاز به حل کننده های شیمیایی برای پاک کردن آلودگی ها لازم است از یک پاک کننده مناسب و دستمال مرطوب استفاده کنید.

گام دوم

هنگام نظافت به مهر و موم های فر صنعتی و بست ها توجه کنید مراقب باشید که منافذ فرصنعتی بسته نشود، مواد شستشو را کف اجاق بریزید و با دقت آن را تمیز کنید.

گام سوم

برای از بین بردن تکه های چسبیده شده به فر صنعتی از یک برس سیمی استفاده کنید.پس از نظافت از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. قیمت فرصنعتی بسیار بالاست بنابر این هنگام نظافت دقت کنید به فر آسیب نرسانید.

گام چهارم

سعی کنید در این مرحله قفسه های فرصنعتی را در سیک ضرفشویی بشویید و با دقت تمیز کنید. همچنین می توانید از تمیز کننده های مخصوص اجاق گاز صنعتی برای پاکیزه سازی فر صنعتی استفاده کنید. اما پیش از استفاده حتما دستور مصرف کالا را مطالعه کنید.

فر صنعتی بخش مهمی از تجهیزات رستوران ایتالیایی است که در پخت تقریبا تمامی غذا ها از آن استفاده می شود، بنابراین دقت کنید تا علاوه بر پاک سازی تمامی جرم ها ، مواد شوینده ای بر روی آن باقی نماند تا این آلودگی را به غ

گام پنجم

برخی از مواد شستشو لازم است مدتی روی جرم و مواد باقی بمانند تا اثر کنند بنابراین حتما دقت کنید از چه نوع مواد شستشویی استفاده می کنید و درصورت لزوم اجازه دهید چند دقیقه روی مواد و جرم های موجود باقی بمانند.

گاهی لازم است برای تاثیر برخی مواد شستشو، فرصنعتی را مدتی روشن کنید تا گرم شود، از این رو مطالعه دستور مصرف مواد شستشو ضروری است تا متوجه شوید با چه چیزی سر و کار دارید.

همیشه برای پاک سازی فر صنعتی که با مواد شیمیایی شسته شده از دستمال مرطوب استفاده کنید، سپس بایک دستمال تمیز آن را خشک کنید.

گام ششم

مخلوطی از سه قاشق غذا خوری پودر شستشو و یک لیتر نوشابه درست کنید سپس آن را بر روی لک های مقاوم و مواد چسبیده شده بر روی فر صنعتی قرار دهید، نوشابه گازدار در طول زمان مواد کربنیک را از بین می برد. موادی که به فر می چسبند را به طور مداوم با این روش پاکسازی کنید.

گاهی یک فر بسیار کثیف می شود و شما برای پاکسازی آن زمان زیادی ندارید چون تجهیزات فست فود نمی توانند مدت زیادی خاموش بمانند. استفاده از این تکنیک ها می تواند به کار شما سرعت داده و فرصنعتی را به سرعت پاکسازی کند.

گام هفتم

یک متخصص را برای پاکسازی تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران ایتالیایی خود استخدام کنید. اگر فر شما کثیف باشد ممکن است حرارت مورد نیاز شما را نداشته باشد.

مواد پاکسازی فر صنعتی و اجاق گازهای آشپزخانه رستوران تخصصی و متنوع هستند. گاهی استفاده از آن ها نیاز به مهارت و تخصص دارد که از عهده هر کسی بر نمی آید از این رو شاید لازم باشد از کمک یک متخصص استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *