خرید تجهیزات سرخ کن

اکثر غذاهای رستوران فست فود سرخ کردنی هستند به همین دلیل یکی از رایج ترین تجهیزان فست فود که خریداری می شود، تجهیزات سرخ کن است. سرخ کن ها در انواع مختلف و قیمت های متفاوت در بازار موجود هستند. در این مطلب به بررسی سرخ کن  می پردازیم.

همانطور که در مطلب مربوط به فر توضیح داده شد، نوع صنعتی آن را باید برای رستوران تهیه کرد. در تجهیزات سرخ کن نیز همین موضوع صدق می کند و برای پاسخگویی به نیاز های رستوران باید سرخ کن های صنعتی تهیه نمود که با نوع خانگی آن بسیار متفاوت است.

خرید سرخ کن رستوران

سرخ کن صنعتی گود چیست؟

سرخ کن های صنعتی گود تجهیزاتی هستند که برای جوش آوردن مقدار زیاد روغن به منظور سرخ کردن مقادیر زیاد غذا طراحی شده اند. تجهیزات سرخ کن در فست فود برای راحتی در سرخ کردن آیتم های غذایی مانند سیب زمینی، سوسیس و غیره خریداری می شود. سرخ کن های خانگی برای مصارف کم و محدود طراحی شده اند، در حالیکه سرخ کن های گود صنعتی برای استفاده زیاد و حجم غذای زیاد ساخته شده اند.

سرخ کن رستوران

قیمت سرخ کن صنعتی چقدر است؟

با اینکه سرح کن های صنعتی قیمت بالاتری نسبت به سرخ کن های خانگی دارند، اما توانایی آنها در سرخ کردن حجم زیادی از مواد غذایی در زمان کوتاه، استفاده از آنها را بسیار مقرون به صرفه کرده است. در خرید تجهیزات سرخ کن، انتخاب سرخ کن های صنعتی بسیار به صرفه هستند و برای تقاضاهای زیاد پاسخگو هستند. رنج قیمت سرخ کن های صنعتی متفاوت است، پس هنگام خرید تجهیزات سرخ کن به نیاز خود و بودجه ای که دارید توجه کنید.

چگونه از سرخ کن صنعتی استفاده می شود؟

نحوه استفاده از تحهیزات سرخ کن بستگی به نوع غذا و مدل دستگاهی که از آن استفاده می کنید. هرچند متد اصلی استفاده از تجهیزات سرخ کن به این شکل است که دمای مورد نظر خود را تنظیم می کنید و مواد غذایی را در سبد مخصوص سرخ کن که آغشته به روغن داغ است میریزید و سبد را فرو می دهید. سپس سبد را بالا میکشید. وقتی مواد غذایی به رنگ قهوه ای طلایی درآیند یعنی خوب سرخ شده اند. بهتر است پس از استفاده از تجهیزات سرخ کن، مواد سرخ شده را روی پارچه ای بریزید تا روغن اضافی آن کشیده شود.

 

نحوه تمیز کردن تجهیزات سرخ کن

تجهیزات سرخ کن صنعتی لازم است به طور مرتب شسته شوند تا طعم مواد غذایی را تحت تاثیر قرار ندهند. رسوب ها باید روزانه شسته شوند. همچنین روغن مصرفی باید به طور منظم با توجه به میزان استفاده ای که دارید عوض شود. روغن موجود در دستگاه باید قبل از تخلیه خنک شود. وقتی روغن سرخ کن را تخلیه کردید، می توانید داخل آن را با آب داخ و مایع شتشو تمیز کنید. از یک اسکاچ ظرفشویی برای پاک کردن مواد چسبیده به اطراف سرخ کن استفاده کنید. سپس مایع شستشو را خالی کنید و دوباره سرخ کن را با آب داغ پر کنید، نصف لیوان سرکه سفید اضافه کنید و دوباره تخلیه کنید. این مطمئن ترین روش شستشوی تجهیزات سرخ کن است. دقت کنید قبل از استفاده، سرخ کن کاملا خشک شده باشد.

خرید سرخ کن رستوران

با داشتن تجهیزات سرخ کن صنعتی، شما می توانید غذاهای مختلفی از جمله سیب زمینی سرخ کرده، بال و کتف سرخ کرده، پنیرهای سرخ شده و سوسیس یا هات داگ سرو کنید. از همه مهمتر اینکه با داشتن این دستگاه ها مطمئن خواهید بود که غذای سرخ شده تان ترد همیشه خواهد شد. همچنین می توانید به تجهیزات سرخ کن خود سبدهای اضافه، سینی یدک و یا تجهیزات جانبی دیگری اضافه کنید تا بیشترین و بهیته ترین استفاده را از دستگاه خود داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *