کاهش هزینه های رستوران

در مقاله پیشین روش هایی را برای کاهش هزینه های رستوران و صرفه جویی در مصرف انرژی  بیان کردیم. در این مقاله ادامه بحث را پی میگیریم و روش های دیگری را برای کاهش هزینه و مصرف در رستوران بررسی می کنیم.

همانطور که قبلا گفته شد می توان برای کاهش هزینه های رستوران، در خرید و نگهداری تجهیزات دقت و توجه ویژه نمود. اما راهکارهایی هم برای اجرا در محیط رستوران وجود دارد که در کاهش هزینه های رستوران بسیار موثر است.

کاهش استفاده از وسایل گرمایشی

این کار ممکن است برای رستوران هایی که گرم کردن محیط برای آنها ضروری است دشوار باشد، اما می توان با کم کردن دمای آب در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. با مطالعه قوانین مربوط به دمای شستشوی ظروف، طوری دمای آب را تنظیم کنید که گرمتر از نیاز شما نباشد. همچنین با تهیه حوله های دست خشک کن برای سرویس های بهداشتی به جای خشک کن های حرارتی می توان در راستای کاهش هزینه های رستوران قدم برداشت.

کاهش دمای محیط آشپزخانه

می توان با راهکارهایی بدون مصرف انرژی، محیط آشپزخانه را گرم نگه داشت. می توانید از درز گیر برای درها و پنجره ها استفاده کنید. همچنین از این درزگیرها برای یخچال و فریزر و محدوده های گرم در آشپزخانه استفاده کنید تا با ایزوله کردن گرما و سرما باعث کاهش هزینه های رستوران خود شوید. تجهیزاتی در بازار وجود دارند که گرما و بخار آشپزخانه را از بین می برند و تجهیزات سرمایشی به صرفه ای نیز برای سرد کردن نقطه ای محیط آشپزخانه موجود هستند.

کاهش هزینه های رستوران

کاهش هزینه ها در رستوران

تجهیزات روشنایی را خاموش کنید

صرفه جویی در مصرف انرژی می تواند به سادگی خاموش کردن یک لامپ باشد. شاید ساده به نظر برسد، اما تعداد بیشماری از رستوران ها میلیون ها تومان در ماه به خاطر خاموش نکردن وسایل برقی خود هدر می دهند. برای کاهش هزینه های رستوران، در طول مدت تعطیلی تمامی وسایل برقی را خاموش کنید و در هنگام سرویس دهی آنها را دوباره روشن کنید. می توانید از تایمر هایی برای خاموش کردن چراغ های بیرون رستوران استفاده کنید. همچنین با استفاده از انرژی های نو و سیستم های خورشیدی کمک زیادی به کاهش هزینه های رستوران خود بکنید.

طراحی آشپزخانه خود را کارآمد کنید

قرار دادن یخچال و فریز در کنار فر و سرخ کن می تواند باعث کم شدن کارآیی این تجهیزات شود. تجهیزات سرمایشی و گرمایشی را کاملا جدا از هم قرار دهید.

پرسنل خود را آموزش دهید

در کنار خرید تجهیزات کم مصرف و بهینه، بخشی از کاهش هزینه های رستوران بر شانه های شما و کارکنانتان است. برای موفقیت در این امر، جلسه ای برگزار کنید و نکات مهم صرفه جویی را به پرسنل خود آموزش دهید. قانون های جدید در این زمینه وضع کنید و کارهایی مثل خاموش کردن چراغ ها را یادآوری کنید.

با شرکت آب و برق تماس بگیرید

آنها می توانند مصرف شما را ارزیابی کنند و هزینه های مصرفتان را برآورد کنند. وقتی این اطلاعات را به دست آوردید می توانید با جدیت برای کاهش هزینه های رستوران و صرفه جویی بیشتر برنامه ریزی کنید.

با انجام روش های گفته شده شاهد کاهش هزینه های رستوران خود خواهید بود و مشتریان دوستدار محیط زیست نیز از تلاش شما تقدیر خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *