چگونه می توان هزینه های رستوران را کاهش داد؟

 با افزایش قیمت انرژی و از بین رفتن منابع طبیعی، رستوراندار ها باید مانند فعالان دیگر صنعت ها، کاهش مصرف و دوست دار محیط زیست بودن را در الویت قرار دهند. در این مقاله روش هایی برای اینکه هزینه های رستوران را کاهش داد  و در مصرف انرژی صرفه جویی کرد، آورده شده است. با این ترفندها می توان هم از منابع طبیعی حفاظت نمود و هم به طور چشمگیری هزینه های رستوران را کاهش داد .

با اتخاذ تصمیم هایی می توان به سادگی هزینه های رستوران را کاهش داد. صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده از انرژی های پاک برای بسیاری از رستوراندارها دلهره آور است زیرا استفاده درست از منابع انرژی را نیاموخته اند، اما برخی رستوراندارها با گرفتن آموزش هایی در این زمینه توانسته اند به طور قابل توجهی هزینه های رستوران خود را کاهش دهند. اگر نمی دانید چگونه می توان در عین کمک به محیط زیست هزینه های رستوران را کاهش داد، این مقاله به شما کمک می کند.

کاهش هزینه های رستوران

مزایای حفاظت از محیط زیست

در حالیکه بسیاری از رستوراندارها صرفه جویی در مصرف انرژی را به عنوان یک مانع می بینند، اما مزایای این صرفه جویی نه تنها در این است که می توان هزینه های رستوران را کاهش داد، بلکه می تواند به عنوان بازاری تبلیغاتی برای مشتریان دوستدار محیط زیست باشد و علاوه بر اینها حفاظت از محیط زیست نوعی حس خوب انسانیت به افراد می بخشد.

از لحاظ بازاریابی و فروش مزیت های زیادی در حفاظت از انرژی وجود دارد، زیرا با آگاهی های جمعی به وجود آمده از مسائل مربوط به محیط زیست، مشتریان بسیاری از رستوران هایی که استفاده از منابع انرژی را کاهش می دهند استقبال می کنند و این می تواند پیشرفت بسیاری را در مارکت به همراه داشته باشد.

ترفندهایی برای حفاظت از انرژی

این کار از آنچه که تصور می کنید ساده تر است. می توان با وضع قوانینی در آشپزخانه رستوران هزینه های رستوران را کاهش داد و در مصرف انرژی صرفه جویی نمود.

استفاده از تجهیزات دارای برچسب انرژی

برچسب انرژی شامل حروف A تا G است و میزان مصرف انرژی محصول را مشخص می کند. اگر محصولی حرف A در برچسبش باشد یعنی کمترین میزان مصرف انرژی را دارد. هنگام خرید تجهیزات رستوران، از فریز و یخجال گرفته تا فر های صنعتی، باید به این برچسب دقت کرد و با انتخاب محصول مناسب هزینه های رستوران را کاهش داد. استفاده از کالاهای کم مصرف را در سرویس بهداشتی و سالن رستوران از یاد نبرید.

کاهش هزینه های رستوران

نگهداری تجهیزات

اگر تجهیزات رستوران خود را به طور منظم سرویس نکنید، ممکن است کارایی آنها کاهش یابد. بخشی از سرمایه خود را صرف جایگزینی قطعات ناکارآمد و پر مصرف تجهیزاتی مانند گاز، فر و فریزر کنید. همچنین استفاده از فیلتر های آب را به منظور جلوگیری از رسوب آهک در تجهیزاتی که از آب استفاده می کنند از یاد نبرید. با نگهداری درست و اصولی از تجهیزات می توان هزینه های رستوران را کاهش داد.

کاهش مصرف آب

با خرید تجهیزاتی مانند وسایل مربوط به آب کشی ظروف و شیرهای آب/هوادهی یا faucet aerator و همینطور مخزن های شستشوی ظروف می توان در مصرف آب صرفه جویی کرده و به طور چشمگیری هزینه های رستوران را کاهش داد. همچنین در تعمیر لوله ها دقت کنید و کارکنان خود را به صرفه جویی در مصرف آب ترغیب کنید.

استفاده از تجهیزات روشنایی کم مصرف

لامپ های LED، لامپ های هالوژن الکتریکی و چراغ های CFL از معدود کالاهایی هستند که برق کمتری مصرف می کنند و با تهیه آنها می توان هزینه های رستوران را کاهش داد. فراموش نکنید که لامپ های سالن رستوران و سرویس های بهداشتی را نیز تعویض کنید.

کاهش هزینه های رستوران

در مقالات بعدی روش های دیگری که می توان با آنها هزینه های رستوران را کاهش داد را بررسی خواهیم کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *