نکات مهم در خرید فر رستوران

فر و مایکروویو یکی از تجهیزات رستوران های فست فود هستند که هنگام تصمیم گیری در مورد راه اندازی رستوران، باید برای تهیه آن برنامه ریزی کرد. تنوع محصولات در بازار باعث شده که خرید فر رستوران با چالش هایی همراه باشد. خرید فر مناسب با نیازمندی زستوران کاری مهم و دشوار است. در این مقاله با انواع فر و تفاوت های آن اشنا می شویم.

همه ما در مقاطعی از زندگی از فر و یا مایکروویو استفاده کرده ایم. نحوه استفاده از این وسایل آسان و تنها در چند مرحله تنظیم دما، استقرار غذا در محل مناسب و دادن زمان برای پخت است. اما وقتی صحبت از راه اندازی رستوران، به خصوص رستوران فست فود می شود، خرید فر رستوران کاری پیچیده و توام با سختی هایی در تصمیم گیری است. یک انتخاب اشتباه در خرید فر رستوران می تواند منجر به هدر رفتن سرمایه و اختلال در سرویس دهی رستوران شود. این مقاله جزئیات مربوط به خرید فر رستوران را بررسی می کند و به شما در انتخاب درست کمک می کند.

فر صنعتی یا فر خانگی؟

هنگامی که قصد خرید فر رستوران خود را دارید ممکن است فر های خانگی را از همان ابتدا نادیده بگیرید. فرهای خانگی برای دو یا سه بار استفاده در روز ساخته شده اند و برای مصارف صنعتی و رستورانی مناسب نیستند. همچنین فرهای خانگی از لحاظ سایز بسیار کوچک هستند و گنجایش کمتری دارند و در نتیجه پاسخگوی نیاز رستوران نیستند. در خرید فر رستوران این را در نظر داشته باشید که فرهای صنعتی برای استفاده روزانه ساخته شده اند و نسبت به فر های خانگی سرعت بیشتری در گرم شدن دارند. همچنین فر های صنعتی می توانند مدت زمان بیشتری را بدون نگرانی از خرابی و یا آسیب دیدن کار کنند.

برای رفع تمام نیازها و تقاضای یک رستوران، فر های صنعتی بهترین گزینه برای خرید فر رستوران  هستند.

انواع فر های صنعتی

مسئله ای که هنگام خرید فر رستوران ممکن است برای شما پیش بیاید، دشواری در تصمیم گیری برای نوع فری است که می خواهید تهیه کنید. در اینجا به بررسی انواع فر می پردازیم تا با انواع فرهای صنعتی و کاربردهایشان بیشتر آشنا شوید.

فر رستوران

فر convection

فر convection با فر معمولی تفاوت دارد. فر convection هوای داغ را در اطراف غذا با استفاده از یک fan به گردش در می آورد. در خرید فر رستوران این نکته را در نظر بگیرید که فر های convection غذا را سریع تر از فرهای معمولی می پزند. فرهای convection خود انواع مختلفی دارند که در مقالات بعدی به آن ها می پردازیم.

فر های مایکروویو

فر های مایکروویو صنعتی کاملا با مایکروویو های خانگی متفاوت هستند. فرهای مایکروویو صنعتی میزان نیروی برق بیشتری بر حسب وات دارد و در واقع قدرتمند تر است. این نوع فر ها طوری طراحی شده اند که تحمل باز و بسته شدن مداوم درب را دارند و متناسب با نیاز رستوران تولید شده اند. نکته ای که در خرید فر رستوران باید به آن توجه کنید این است که این نوع فرها سینی چرخان ندارند و انرژی بوسیله یک آنتن به طور مساوی در چرخش است.

مایکروفر رستوران

فر های ترکیبی یا combination

نوع دیگری از فر های صنعتی که موقع خرید فر رستوران ممکن است جزء انتخاب هایتان باشد، فر های combination است. این نوع از فرها دو یا چند ویژگی ترکیب می کنند. به عنوان مثال فر های ترکیبی قدیمی قابلیت convection و بخار پز را ترکیب می کردند. این نوع فر ها در رستوران های اروپایی بسیار پرطرفدار هستند و در کشورهای دیگر نیز در حال محبوب شدن هستند. فر های ترکیبی proofer، قابلیت proofing، که یک اصطلاح در نانوایی است و به آخرین مرحله در تخمیر نان قبل از پخت اشاره دارد را با قابلیت convection ترکیب می کند. این نوع فر ها برای پخت نان بسیار کارآمد هستند و به همین دلیل اگر در رستوران خود قصد پخت نان را دارید، هنگام خرید فر رستوران این دسته از فر ها را نیز تهیه کنید.

فر ترکیبی

فر های رومیزی

نوع دیگری از فرهای صنعتی، فر های رو میزی هستند که در واقع نوع فشرده و کوچک شده فر های استاندارد هستند. این نوع فر ها در اندازه ها و مدل های مختلف وجود دارند. در خرید فر رستوران توجه کنید که این نوع فر ها در دو نوع گازی و برقی موجود هستند و با توجه به نیاز و امکاناتتان نسبت به تهیه آنها اقدام کنید.

فر های صنعتی در رستوران

انواع دیگر فر که هنگام خرید فر رستوران باید آنها را بررسی کنید شامل موارد زیر است:

  • فر های جوجه گردان
  • فر های طبقاتی
  • فر های رِیلی
  • فر های زود پز
  • فر های ایستاده

در مقالات بعدی با جزئیات بیشتری به مدل های مختلف موجود در بازار و کاربردهای فر های صنعتی خواهیم پرداخت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *