راهنمای خرید تجهیزات رستوران فست فود

کسب و کار رستوران داری از جذاب ترین کسب و کارهاست که به دلیل سود دهی بالا، حتی با سرمایه اولیه اندک، بسیاری از افراد را ترغیب به ورود به این صنعت کرده است. همین امر وجود راهنمای خرید تجهیزات رستوران را ضروری کرده است. در این مطلب شما را در تهیه تجهیزات مربوطه راهنمایی می کنیم.

خرید تجهیزات رستوران، در کنار برنامه ریزی های گسترده در زمینه های مختلف مانند نوشتن طرح کسب و کار، انتخاب مکان و کسب مجوزهای قانونی از نیازمندی های اساسی برای راه اندازی رستوران فست فود است. در خرید تجهیزات رستوران باید به کیفیت مناسب آنها برای آماده سازی مواد اولیه، پخت غذا، نگه داری و سرو کردن توجه کرد. کیفیت، هزینه و ایمنی از فاکتورهایی است که باید هنگام خرید تجهیزات رستوران فست فود به آنها توجه ویژه نمود. به این منظور شما باید پیش از اقدام برای خرید تجهیزات رستوران خود، تحقیق بکنید.

کیفیت ظروف آشپزی

ظروف آشپزخانه پر مصرف ترین وسایلی است که هر روز با آن سر و کار دارید، پس دقت در کیفیت آنها بسیار مهم است. انواع متفاوتی از وسایل آشپزخانه در بازار موجود است. از ظروف لعابی و چدنی گرفته تا ظروف آلومینیومی. هر یک از این ظروف کاربرد های خاص خودش را دارد و با توجه به نیازی خاص استفاده می شود. به عنوان مثال ظروف چدنی بسیار محکم و با دوام هستد و مواد مضر را وارد غذا نمی کنند. البته این ظروف بسیار گران می باشند و در خرید تجهیزات رستوران باید علاوه بر کیفیت، به مقرون به صرفه بودن این تجهیزات نیز توجه کرد.

یکی دیگر از مواردی که در زمان تهیه ظروف آشپزخانه و پذیرایی از مشتریان باید به آن توجه کنید، سبک رستوران است. اگر شما در حال افتتاح سفره خانه سنتی هستید ، مطمئنا تهیه ظروف چدنی برای آشپزی و تهیه ظروف پذیرایی چینی برای مشتریان یک انتخاب اشتباه خواهد بود. شما برای پخت به تهیه اجاق های صنعتی نیاز خواهید داشت. همچنین سرو غذا در ظروف سنتی مانند ظروف مسی و دیزی های سنگی با سبک و مفهوم رستوران شما تطابق بیشتری دارد.

خرید تجهیزات فست فود

جدا از سبک و مفهوم رستوران ، یکی از محبوب ترین نوع ظروف آشپزخانه، ظروف آلومینیومی است. زیرا این ظروف ارزان، سبک، با دوام هستند و قابلیت سریع گرم شدن را دارند. تغییر رنگ این ظروف در طول زمان از معایب استفاده از این جنس ظروف است.

کیفیت فِر

فرقی نمی کند که شما یک رستوران فست فود داشته باشید یا یک رستوران ایتالیایی ، انتخاب فر و مایکروفر مخصوص را باید جدی بگیرید. هنگام خرید تجهیزات رستوران به کیفیت فِرها و دوام آنها و همچنین حجم مورد نیازتان توجه کنید. همچنین به نیازهایی که در آینده با توجه به اضافه شدن مشتریانتان ممکن است داشته باشید دقت کنید.

خرید فرهای صنعتی

یخچال های صنعتی

یخچال های صنعتی مواد فساد پذیر مانند سبزیجات، گوشت و لبنیات را در خود جای می دهند. هنگام خرید تجهیزات رستوران باید به گنجایش یخچال ها نسبت به نیازتان و همچنین جا شدن آن در فضای آشپزخانه تان توجه کنید. همچنین این یخچال ها باید کارآمد و با کیفیت باشند، در غیر اینصورت ممکن با خرابی های مکرر و یا مصرف برق زیاد به شما ضرر بزنند.

انتخاب یخچال صنعتی از آن جایی که تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت غذای رستوران شما دارد ، بسیار حائز اهمیت می باشد. حتی شاید بتوان گفت که بین تجهیزات رستوران ، یخچال صنعتی از مهمترین تجهیزات رستورانی است که باید در انتخاب آن توجه ویژه ای نشان داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *