مهمترین تجهیزات فست فود که باید تهیه کنید

راه اندازی رستوران فست فود رویای بسیاری از افراد است. استقبال زیاد مردم از این دسته از رستوران ها، احتمال سوددهی آنها را بسیار بالا برده برده است.  در این مقاله مهمترین تجهیزات فست فود را که برای راه اندازی رستوران خود نیاز دارید لیست کرده ایم.

تجهیزات آشپزخانه

از اساسی ترین تجهیزات فست فود، تجهیزات آشپزخانه است. مهمترین تجهیزات فست فود در قسمت آشپزخانه شامل موارد زیر است:

  • چاقو در سایزها و اشکال مختلف
  • چاقو تیز کن
  • رنده و وسایل خرد کردن سریع
  • ظروف آشپزخانه مانند ظروف مخصوص مخلوط کردن
  • فیلتر روغن
  • ترازو
  • فر، اجاق و سرخ کن

از دیگر تجهیزات فست فود می توان به لباس های فرم اشاره کرد که البته در هر نوع رستورانی جزء نیازمندی های اصلی است. لباس فرم کارکنان بنا به قانون وزارت بهداشت باید رنگ روشن باشد و تمامی کارکنان بخش آشپزخانه باید کلاه مخصوص به سر داشته باشند. هنگام خرید تجهیزات فست فود نسبت به تهیه تمامی این لوازم اقدام کنید تا بعدها دچار مشکلات قانونی نشوید.

تجهیزات فست فود

یکی از مهمترین تجهیزات فست فود، فر است. با توجه به حجم غذایی که ارائه می دهید اندازه فر خود را انتخاب کنید و این را به یاد داشته باشید که همیشه مقداری فضا برای افزودن تجهیزات جانبی در صورت پر تعداد شدن مشتریان خود در نظر بگیرید.

یکی دیگر از تجهیزات فست فود که البته در هر رستورانی مشترک است، لوازم نظافت است. این لوازم شامل وسایل مربوط به سرویس بهداشتی، نظافت آشپزخانه و کارکنان است. هنگامی که تصمیم به تهیه تجهیزات فست فود می گیرید مراقب باشید که خرید هیچ یک از این وسایل بهداشتی را از یاد نبرید و به کیفیت این لوازم توجه کنید.

از دیگر لوازم مورد نیاز می توان به تجهیزات مربوط به محیط رستوران اشاره کرد مانند میزها و صندلی ها و دکوراسیون.

در انتخاب تجهیزات مربوط به دکوراسیون به سرمایه اولیه خود و کیفیت این تجهیزات دقت کنید. یکی از مسائلی که در تهیه تجهیزات فست فود می توانید در نظر بگیرید تهیه لوازمی برای تِم ها و مناسبت های مختلف است که می تواند در جذب مشتری بسیار کمک کننده باشد.

در مطالب بعدی به دیگر تجهیزات فست فود که مورد نیاز است خواهیم پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *